Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

7 Серпня 2026

До 1 вересня школи мають бути повністю готові до навчального року: в уряді назвали пріоритети

До 1 вересня всі заклади освіти в Україні мають бути повністю готові до початку нового навчального року. Під час засідання уряду Міністерство освіти і науки доповіло про стан підготовки, а новопризначений міністр освіти і науки Андрій Бутенко провів першу нараду з керівниками департаментів освіти обласних і Київської міської військових адміністрацій, щоб узгодити ключові напрями роботи.

Про це повідомили прем’єр-міністр Сергій Корецький та проінформував міністр освіти і науки Андрій Бутенко.

За словами Корецького, головним пріоритетом залишається безпека учнів і педагогів. Уряд продовжує будівництво укриттів та забезпечення громад шкільними автобусами, щоб діти могли навчатися очно там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Прем’єр також наголосив, що попри російські атаки на друкарні та склади, школярі всіх класів мають бути повністю забезпечені підручниками до початку навчального року.

Окрім цього, з 1 вересня в Україні на 20% зросте заробітна плата педагогів, студентські стипендії збільшаться удвічі, а понад 3 мільйони школярів отримуватимуть безоплатне харчування.

За словами очільника уряду, всі питання, які ще потребують доопрацювання, мають бути остаточно вирішені до початку навчального року.

Водночас міністр освіти і науки Андрій Бутенко повідомив, що під час першої наради з керівниками регіональних департаментів освіти визначили основні напрями підготовки до 1 вересня.

Серед них:

  • безпека освітнього процесу, зокрема готовність укриттів і закладів до очного навчання;
  • забезпечення безперервного доступу дітей до освіти в умовах воєнного стану;
  • готовність харчоблоків та організація якісного харчування;
  • підготовка освітньої інфраструктури до опалювального сезону та можливих відключень електроенергії.

Також учасники домовилися про постійну координацію між МОН і регіонами, оперативний обмін інформацією та проведення окремих тематичних нарад для вирішення найскладніших питань.

“Докладаємо всіх зусиль, щоб освітній процес був безпечним для дітей і вчителів. Це спільна справа міністерства, обласних адміністрацій і громад”, – наголосив Бутенко.

Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло, що стало відомо, скільки буде тривати наступний навчальний рік.

Фото – istockphoto


Обговорення