14 876
0
Міносвіти склало Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022/2023 навчальному році.
У них ще раз розкрито питання, як бути з продовженням строку дії висновку ІРЦ, якщо дитина з батьками перебувають на окупованих територіях України або за кордоном. Розʼяснення про це читайте за цим посиланням.
Якщо ж це перше обстеження, проте дитина не може бути фізично присутньою, ІРЦ має організувати дослідження з використанням доступних для батьків дитини засобів та способів зв’язку.
Якщо ж ідеться про дитину, яка перебуває за кордоном, ІРЦ може врахувати результати оцінювання, проведеного за кордоном, з використанням визнаних міжнародних діагностичних методик.
Також у рекомендаціях розкрито деталі щодо організації дистанційного навчання.
Наприклад, індивідуальна програма розвитку, яка підписується всіма членами команди, зокрема й одним із батьків (іншим законним представником) може бути відправлена їм доступними способами (на електронну пошту або в мессенджер), якщо вони не можуть прийти в школу. Після ознайомлення з ІПР батьки (інші законні представники) учня мають доступним способом повідомити про згоду з нею.
Також у МОН нагадали, що діти з ООП можуть отримувати корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги (допомогу), реабілітаційні заходи дистанційно в закладах спеціальної освіти.
Окрім того, у міністерстві наголосили на важливості роботи асистента вчителя під час дистанційного навчання дітей з ООП та недопущенні порушення їхніх трудових прав (скорочення посад, звільнення, невиплата заробітної плати).
631b2d1e2e6de127999170оЧитайте також: Як отримати копію висновку ІРЦ електронно – інструкція
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – AllaSerebrina, Depositphotos
Обговорення