39 284
0
З 24 березня 2022 року в Україні діють норми Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”. Вони передбачають збільшення кількості робочих годин на тиждень, скорочення часу відпочинку та скасування святкових днів. Разом з тим криза енергосистеми вносить корективи в дистанційне навчання.
Юристи Профспілки працівників освіти і науки України відповіли на найпоширеніші питання, пов’язані із діяльністю учителів під час воєнного стану.
Найголовніше, що потрібно знати вчителям у правовому полі:
Щодо понаднормової роботи юрвідділ Профіспілки зазначає таке: “Для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань педагогічні працівники, за їх згодою, на підставі наказу керівника, про який повідомляється профспілка, можуть бути залучені до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час”.
Щодо переведення на дистанційну роботу, воно може бути здійснене за наказом власника чи уповноваженого ним органу без обов’язкового укладання трудового договору про це в письмовій формі.
Юристи наголошують: “Неможливість виконання працівником дистанційної роботи у зв’язку з відсутністю відповідних комунікацій в умовах воєнних дій не можуть розглядатися як порушення трудової дисципліни”.
Читайте також: “Ігровий чат-бот: підлітки дізнаються, як обстоювати свої громадянські права”.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – violetkaipa, Depositphotos
Обговорення