1 734
0
Згідно зі статистикою, в Україні кожен третій підліток ставав жертвою кібербулінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. Про те, до яких наслідків приводять образи у віртуальному просторі, як розпізнати, що дитину булять онлайн, що робити, якщо ініціатором цькування стає вона сама, як допомогти жертві й покарати кривдника – у другому епізоді подкасту “Хороших батьків не блокують” від #stop_sexтинг у співпраці з The Ukrainians Media.
Про новий випуск “Новій українській школі” повідомили його творці.
Слухати подкаст можна за посиланням.
Запрошеною експерткою з теми кібербулінгу стала підполковниця поліції й докторка філософії Юлія Суденко.
Кібербулінг – це свідоме систематичне цькування. Дитина або група дітей знаходять жертву, пишуть і розсилають про неї непристойні речі.
Батькам варто звернути увагу на таку поведінку дитини:
Батькам варто розуміти, що забрати гаджет або відключити інтернет – це не розв’язання проблеми. Важливіше навчити дитину, як скаржитися на користувачів в соцмережах та онлайн-іграх, як їх блокувати, забороняти коментарі, приватні повідомлення, перегляд сторінок дитини певними підписниками. У таких випадках варто “трошки підглядати” за тим, що робить дитина, але при тому зберігати її приватність.
“Перший крок – це поговорити з дитиною, пояснити, що необхідно звернутися до правоохоронних органів. Тільки з погодження дитини ви можете звертатися, тому що в листуваннях можуть бути питання приватного життя дитини.
Другий крок залежить від емоційного стану дитини: за потреби хоча б один раз зверніться до психолога для того, щоб зрозуміти, наскільки глибока проблема. Що стосується подальших дій: робимо скріни кібербулінгу та звертаємось в поліцію. У соцмережах подаємо скаргу на булера, блокуємо його сторінку. Сторінку дитини в соцмережах закриваємо від усіх, хто не підписаний, та відключаємо можливість залишати коментарі та відмічати (тегати)”, – пояснила Юлія Суденко.
За статтею 173 з позначкою 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за булінг передбачена адміністративна відповідальність.
Читайте також: “Для батьків та освітян: подкаст “Хороших батьків не блокують” і вебінар про безпеку дітей з інвалідністю в мережі”.
Зображення: #stop_sexтинг
Обговорення