1 510
0
У Великій Британії директори закладів освіти зможуть заборонити школярам і школяркам користуватися телефонами під час навчання. Заборона на телефони стосуватиметься і педагогів. Для вчителів винятком слугуватимуть лише ситуації, які стосуються роботи.
Такі вказівки опублікувало Міністерство освіти Великої Британії, передає портал “Бабель” .
Згідно з результатами дослідження ЮНЕСКО, надмірне використання телефонів повʼязане зі зниженням успішності в навчанні та негативно впливає на емоційну стабільність дітей. Саме тому в організації закликали країни світу заборонити школярам користуватися смартфонами в закладах освіти.
Крім того, за даними Ofcom, 97% дітей до 12 років у Британії мають власний смартфон. Що, відповідно, може негативно впливати на якість їхнього навчання, а також несе низку загроз, з якими учні й учениці можуть зіштовхнутися в мережі.
Освітяни Британії вважають, що рішення уряду щодо заборони телефонів у школах буде корисним для учнів і учениць. Однак, влада країни передбачає, що такий крок може зустріти опір з боку батьків.
Варто зазначити, що, відповідно до нових правил, заклади освіти зможуть самостійно регулювати політику використання гаджетів. Так, адміністрація може зобов’язати школярів і школярок:
Школи також можуть дозволити учням і ученицям залишати телефони при собі, за умови, якщо пристрої будуть у беззвучному режимі.
Крім того, за рішенням Уряду Великобританії, учителі тепер матимуть право обшукувати учнівські рюкзаки, а в разі порушення правил, застосовувати покарання, наприклад, конфісковувати телефони чи залишати учнів після уроків.
У випадках, якщо батькам необхідно буде зв’язатися з дітьми, вони робитимуть це через “офіс школи”.
За даними ЮНЕСКО, наразі кожна четверта країна частково або повністю обмежила використання смартфонів у школах, зокрема, це Франція, Іспанія, Нідерланди, Китай.
З такою ж ініціативою в Україні нещодавно виступило управління освіти Львівської міської ради. Докладне роз’яснення щодо того, чи можна заборонити учням і ученицям користуватися мобільними телефонами в школі, читайте за посиланням.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення