102 669
0
22 лютого Колегія Міністерства освіти і науки затвердила 26 навчальних програм для 1–2 класів, з яких 24 – для національних меншин і корінних народів.
Про це повідомив член колегії Сергій Горбачов у Facebook.
Він зазначає, що була сильна дискусія щодо затвердження певних програм.
“Загалом, два варіанти типових освітніх програм, які розроблені під керівництвом О.Я. Савченко та Р.Б. Шияна, заперечень не викликали: вони були затверджені після короткого обміну думками.
Так само практично без зауважень були затверджені 24 програми для шкіл з навчанням мовою відповідного корінного народу або національної меншини“, – зазначив Горбачов.
Дискусійним виявився перелік таких програм:
За словами Горбачова, ці програми викликати три суттєві зауваження:
“Врешті-решт після тривалої дискусії було ухвалено рішення про те, що необхідно ретельно підготувати подання цих програм на затвердження – і це буде зроблено протягом місяця.
Сподіваюся, за місяць члени колегії і громадськість отримають вичерпну інформацію від авторів цих програм та експертів за критеріями: відсутність “фінансових обмежень”, відповідність віковим можливостям дитини, загальнодоступність“, – зазначив член колегії.
Водночас, як передає прес-служба МОН, заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей розповів, що під час громадських обговорень проектів програм надійшло понад 400 правок від педагогів, науковців, батьків та громадських активістів.
“Їхні зауваження були ретельно опрацьовані та, за можливості, враховані”, – запевнив він.
У міністерстві пояснюють, що педагогічна рада закладу самостійно обирає, за якою програмою вчити учнів. Відповідну програму затверджує керівник закладу.
“Крім того, освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребуватимуть окремого затвердження міністерством чи центральним органом забезпечення якості освіти. Це дозволить школам самостійно визначати хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів після закінчення навчального року“, – наголосили у відомстві.
Зараз МОН готує наказ про затвердження програм, після чого їх опублікують на своєму сайті.
Нагадаємо, у грулні 2017 року МОН виносило на обговорення два варіанти Типової навчальної програми для початкових класів.
21 лютого Кабінет міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким учитимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році.
Фото: pexels.com
Обговорення