410
0
Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, звернувся до органів місцевого самоврядування, місцевих військових адміністрацій та власників приватних закладів освіти із закликом, аби ті привели назви закладів дошкільної освіти у відповідність до норм українського правопису та стандартів державної мови.
Про це мовний омбудсмен повідомив на сторінці у Facebook.
Кремінь повідомив, що зросійщені, іншомовні назви переважно трапляються у південних та східних областях України. Втім, додав, що “іншомовні покручі присутні скрізь, і цьому потрібно покласти край!”.
Під час вибіркової перевірки назв ЗДО у реєстрі виявили такі назви: “Івушка”, “Ладоньки”, “Карандашкіно”, “Солнишко”, “Кузнєчик”, “Васильок”, “Топольок”, “Заїнька”, “Черьомушки”, “Рома+Машка”, “КульБабочка”, “Инжераш”, “Мугурел”, “Універсул прікіндеїлор”, “Ендекерт”, “Пачірта”, “Монтессорі фемелі”, “Британіка кідс”, “Спік Інглиш”, “Грінрайс кідс” тощо.
Уповноважений із захисту державної мови нагадав, що, “відповідно до частини другої-четвертої статті 39 Закону про мову, офіційні назви органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної й комунальної форм власності виконуються державною мовою. Написи офіційних назв органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної й комунальної форм власності на печатках, штампах, штемпелях, офіційних бланках і вивісках виконуються державною мовою.
Поряд з державною мовою офіційні назви органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної й комунальної форм власності можуть позначатися англійською мовою. На вивісках та офіційних бланках назви, виконані англійською мовою, подаються з правого боку або внизу”.
Читайте також: “В Україні планують розширити програму “Муніципальна няня”
Титульне зображення: bespokefamily.co.uk
Обговорення