913
0
Для педагогів, які готують учнів зі значними освітініми втратами до вступних іспитів (зокрема, дітей із тимчасово окупованих територій України), розробили навчальні посібники з української мови та історії України, що відповідають новим модифікованим (скороченим) програмам.
Про це редакції “НУШ” повідомили автори ініціативи – ГО ЦГП “Альменда”.
Ознайомитися з матеріалами та завантажити їх усі охочі можуть за посиланнями:
Нагадаємо, що 16 травня 2024 року Міністерство освіти і науки України затвердило рекомендації для використання в школах модифікованих (скорочених) програм з українознавчого компонента:
Учителям радять застосовувати такі програми під час роботи з учнями й ученицями, які пропустили тривалий період у школі або довго навчалися не за українськими програмами (зокрема, йдеться про дітей на ТОТ або за кордоном).
Утім, навчальних матеріалів, розроблених згідно з модифікованими програмами, досі не було. Це, зокрема, ускладнювало роботу педагогів, які готують дітей з освітніми втратами до складання вступних випробувань.
Новий посібник “Історія України” має вигляд навчального довідника. Його авторами є:
Матеріал, поданий у посібнику, об’єднаний у 29 тем, що охоплюють періоди від Київської Русі до сучасної України. У межах кожного розділу учням і ученицям пропонують спочатку ознайомитися з основними:
а потім у стислій формі подають навчальний матеріал за темою.
Авторкою посібника з української мови є Катерина Тимошенко, філологиня, вчителька української мови та літератури й “Учитель року–2020”. Видання для школярів охоплює ключові розділи:
Загалом посібник розділений на 50 підтем, у кожній з яких виокремлені основні поняття (у форматі коротких пояснень, таблиць і схем).
Читайте також: “Для українських учнів на ТОТ скоротили навчальні програми. Чи справді це зменшить навантаження?”.
Титульне фото: НУШ
Обговорення