Теми статті: батькам, булінг, вчителям, директорам, розʼяснення, учням
11 Лютого 2021
25 106
0
В освітянських фейсбук-групах обговорюють ситуацію, що в одній українській школі мама зібрала гроші на електрочайник для класу. Батьки однієї учениці не здали гроші, через що вчителька забороняла школярці пити воду з цього чайника.
Ми попросили співзасновницю громадського об’єднання “Батьки SOS” Альону Парфьонову розібрати цей випадок. Нижче подаємо роз’яснення, що тут не так із погляду закону та як діяти батькам у подібній ситуації.
Мені не вкладається в голові, як доросла людина, вчитель, може так вчинити щодо дитини. Але за суттю порушень:
1. Перше, на що варто звернути увагу, – це наказ МОН від 15.08.2016 року №974, яким затверджено Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України. Пункт 14: “У будівлях закладів та установ не дозволяється: використовувати електроплитки, кип’ятильники, електрочайники, газові плити тощо для приготування їжі, за винятком спеціально обладнаних приміщень”. Тобто, вчителька, яка дозволила батькам принести цей чайник, однозначно порушила ці правила, хоча щороку підписувала наказ про правила пожежної безпеки.
Мати, яка вирішила принести чайник у школу, зайнялась самоуправством. Бо школа – це комунальний заклад, а не власність мами. Хазяйнувити й вирішувати, що саме купувати та приносити в школу – батьки однозначно не можуть.
2. Другий момент, на який варто звернути увагу, – це збір готівкових коштів у школі. Така собі примусова благодійність. Те, що суми благодійних внесків не можуть бути готівковим збором та ще й у визначеній сумі – це очевидно. Школа має свій спецрахунок, і за бажанням батьки особисто (не через так званого “казначея класу”) та з визначенням цільового внеску через банк можуть перерахувати будь-яку фінансову допомогу.
3. Про цькування – учителька чи то свідомо, чи через будь-які інші обставини порушила наказ МОН 25.12.2006 №844 “Про вжиття додаткових заходів щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми”, в якому дуже чітко визначено що:
“Жорстоке поводження з дітьми в школі, виховній установі з боку вчителів, вихователів щодо дітей виявляється у наступному:
Якщо батьки стикаються з такими ситуація неправомірної вимоги готівкових грошей ще й із явними ознаками порушення чинного законодавства:
“Нова українська школа”
Титульне фото: автор – LumenSt, Depositphotos
Обговорення