1 585
0
Владислава Павлова – журналістка Суспільного та креаторка, яка знімає відео про тварин, українські міста й субкультури для TikTok та Instagram сторінок проєкту “Колайдер”. Ці відео набирають сотні тисяч переглядів, тож у Владислави є досвід, як досягти таких результатів і, безумовно, хист до цієї справи.
“Не бійтеся бути собою! Ваша унікальність – це ваш найцінніший актив. Якщо ви будете знімати відео про те, що вас захоплює – світ обов’язково вас почує!”, – поділилася Владислава з учасниками під час майстер-класу Суспільного “TikTok Академія від “Колайдера””, який відбувся нещодавно в межах фестивалю для дітей і підлітків “Різні разом” у Мистецькому арсеналі.
“Нова українська школа” підготувала для читачів короткий конспект із майстер-класу від Владислави. Тож у нашому новому матеріалі читайте:
1. Тема: подумайте про те, що хочете показати у відео. Це може бути цікавий факт, лайфхак, або ваша власна історія. Обирайте тему, яка вас надихає, у якій ви можете краще розкрити себе та свої таланти.
2. Сюжет: подумайте про сюжет і напишіть короткий сценарій.
Розгляньте, які сцени будете знімати й в якому порядку. Подумайте, як почнете й завершите своє відео. Успішні відео в TikTok мають чітку структуру. Вони містять
🎬 Гачок – початок відео (1,5–3 сек.), який затримує увагу. Уникайте представлення і привітань.
3. Варіанти гачків для початку вашого відео.
⚡ Використовуйте текстовий заголовок та голосовий гачок разом. Наприклад, на екрані з’являється текст “Неймовірний факт!” і ви говорите: “Це вас здивує!”
4. Процес – основна частина відео, де ви розповідаєте історію або показуєте дію. Ця частина має бути динамічною і насиченою.
5. Фінал – різке завершення відео, яке утримує глядача до кінця. Приклади хороших кінцівок, які також можуть підсилити взаємодію: “Підписуйтеся, щоб не загубити мене”.
🎬 Налаштування камери.
Аби якість відео була на висоті, варто налаштувати камеру заздалегідь правильно (не хвилюйтеся, це варто зробити лише раз).
⚡ Для iPhone.
Роздільна здатність відео:
Фокус та експозиція:
Стабілізація:
Фокус та експозиція:
Стабілізація:
🎬 Знімання.
Дотримуйтеся плану, але не змушуйте процес підпорядковувати сценарію – залишайтеся собою. Знімайте з різних ракурсів, аби додати динаміки. Завжди знімайте декілька дублів, щоб зрештою обрати найкращий. Якщо використовуєте мікрофон, періодично перевіряйте чи записався звук на відео.
🎬 Монтаж та озвучка.
Завантажте програму для монтажу – InShot, VN або CapCut.
🎬 Опис і хештеги.
Напишіть короткий та цікавий опис до свого відео. Додайте популярні хештеги, які відповідають темі вашого відео. Це допоможе іншим знайти його. Для пошуку хештегів за вашою темою можна скористатися ChatGPT.
🎬 Публікація відео.
Найкращий час для публікації – вечірній. Зазвичай більшість людей сидять в онлайні саме ввечері. Публікуйте відео й не забудьте поділитися ним із друзями, аби вони могли його підтримати.
Нагадуємо, що стежити за освітньо-розважальним проєктом для підлітків “Колайдер” можна на платформах:
Ірина Моторна, спеціально для “Нової української школи”
Усі фото – Валерія Мезенцева
Проєкт “Колайдер” створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю Суспільного Мовлення і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Обговорення