947
0
Щоб охопити очним навчання якомога більше учнівства, зокрема, на прифронтових та прикордонних територіях, Міністерство освіти і науки розглядає варіант будівництва одного укриття на декілька шкіл громади. Про це розповів Євген Кудрявець, перший заступник міністра освіти й науки, під час форуму “Безпечна освіта: презентація нового функціоналу екосистеми DREAM для фінансових програм”.
За його словами, реальна потреба в укриттях для шкіл, що розташовані у восьми прифронтових та прикордонних регіонах, складає 17,5 мільярдів гривень, а субвенція, виділена урядом на укриття, становить 2,5 мільярди гривень.
“Зараз немає можливості забезпечити будівництво одразу всіх укриттів, потрібних у прифронтових та прикордонних регіонах. Тому має бути певна пріоритетність. Ми визначаємо можливі ризики, аналізуємо, у яких регіонах і в яких громадах є більша потреба в укриттях, яка в них кількість дітей дошкільного чи шкільного віку, у який спосіб буде здійснюватися освітній процес через релокацію закладів або підвезення учнів.
З огляду на це, відходимо від лінійного рівняння, у якому кількість закладів дорівнює кількості необхідних укриттів. Відповідно, у громадах формуються кластери, де відкриття одного укриття [на кілька закладів] дає змогу рухатися далі та ухвалювати правильні рішення”, – зазначив Євген Кудрявець.
Нагадаємо, цьогорічна субвенція на укриття спрямована на прифронтові території, де доступ до очної освіти практично неможливий через загрозу постійних обстрілів. Наразі через екосистему DREAM відібрали 50 зі 108 проєктів укриттів, які збудують коштом субвенції.
Читайте також: “Як контролювати відбудову й ремонти шкіл та садочків — перелік сервісів і докладні інструкції з використання”
Титульне фото: авторка – Марія Брикимова, ГО “Смарт освіта”
Обговорення