Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

22 Листопада 2017

15 хвилин на день: Посібники для розвитку логічного мислення, уваги та пам’яті дітей

В Україні вийшла серія посібників “Гімнастика для мозку. Система розвитку інтелекту для дітей”, передбачена для дітей від 5 до 10 років по 20 занять, які займатимуть 15 хвилин на день.

Книжки містять такі вправи:

  • Малювання обома руками. Одночасне створення малюнку обома руками задіює одразу дві півкулі мозку.
  • Вправи для розвитку уваги. В таблиці Шульте хаотичним чином розміщені числа від 1 до 25, 36 та 49. Суть роботи з таблицями полягає у швидкому знаходженні всіх чисел,  розташованих в таблиці. Вправа розвиває високий темп сприйняття інформації, допомагає розширити периферичний зір та скорочує час пошуку інформаційних частин тексту, що значно збільшує швидкість читання.
  • Струп-тести. Розвиток мислення. В цій вправі потрібно поєднати назви основних кольорів, де значення слова і колір шрифту не збігаються. Потрібно швидко читати про себе слова і називати вголос колір шрифту. Це дозволяє одночасно залучати дві півкулі мозку, оскільки текст та колір сприймаються різними півкулями.
  • Анаграми. Розвиток логіки. Дитина має розшифрувати слово і записати відповідь. Вправа виконується на швидкість. Якщо слово не виходить розшифрувати, слід залишити його і виконувати наступні завдання.
  • Завдання для розвитку логіки. Виконуючи ці завдання, дитина тренує логічне мислення, вміння здійснювати послідовні розумові дії: аналізувати, порівнювати, цілеспрямовано думати.
  • Запам’ятай слова. Розвиток пам’яті. Протягом 2 хвилин потрібно читати та запам’ятовувати слова (пари слів).
  • Поміркуй та порахуй та Утвори нове слово.

15 хвилин на день: Посібники для розвитку логічного мислення, уваги та пам'яті дітей

Посібники затверджені Інститутом модернізації змісту освіти. 

Детальніше про посібники можна дізнатися за цими посиланнями: “Блокнот для розвитку логічного мислення, уваги та пам’яті дітей”, “Блокнот для розвитку логічного мислення, уваги та пам’яті дітей (частина 2)” та “Альбом для розвитку логічного мислення, уваги та пам’яті дітей”.

Ілюстрація: скріншот сайту посібника “Блокнот для розвитку логічного мислення, уваги та пам’яті дітей”


Обговорення