Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

11 Травня 2023

26% українських підлітків мають посттравматичний стресовий розлад – МОН презентувало програму психосоціальної та психологічної підтримки на 2023-2024 роки

У межах ініціативи Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” відбулося розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я. Різні міністерства презентували свої проєкти, що загалом створюють ланцюжок системи психосоціальних послуг.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

У 26% українських підлітків уже виявлено посттравматичний стресовий розлад, такі дані надає дослідження Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків НАМН України. Як зазначили в МОН, це великий виклик для нашої держави та суспільства, яке подекуди й досі лікується від травм минулого.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий презентував проєкт МОН –  “Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти”. Він передбачає впровадження навичок психологічної стійкості на всіх рівнях освіти – від дошкільної до вищої, а також трансформацію психологічної служби в системі освіти.

На своїй сторінці у Facebook міністр так окреслив перспективи роботи на найближчі два роки:

“Що пропонуємо зробити у 2023-2024 роках? 

  • Через освітній процес допомогти українцям сформувати навички піклування про психічне здоров’я та вміння діяти в надзвичайних і кризових ситуаціях. 
  • Ще один крок – трансформація психологічної служби в системі освіти. Це потрібно для якісного психологічного супроводу всіх учасників освітнього процесу: вихованців, учнів, студентів, педагогічних працівників і батьків”. 

Оксен Лісовий додав: “Ми бачили, як наші педагоги проводили заняття з окопів та пунктів незламності. Бачили, як наші діти можуть спокійно пакувати рюкзачок і спускатися до укриття під час повітряної тривоги. Тож часом може здаватися, що психіка вже адаптувалася, а ми є чемпіонами у питанні збереження ментального здоров’я. Однак нам всім складно – і це нормально. Ми дуже стійкі. Тепер цю стійкість потрібно зробити суперсилою”.

Читайте також: “Куди дорослим і дітям звертатися по безоплатну психологічну або психіатричну допомогу: інструкція від МОЗ”.

Фото: Міністерство освіти і науки України


Обговорення