Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

7 Березня 2024

8 Березня поступово втрачає позиції: результати опитування

За останні 7 років в Україні суттєво знизилася популярність Міжнародного жіночого дня. Так, у 2017 році його відзначала майже половина населення – 49%. Цьогоріч святкувати 8 Березня планують лише 21% громадян і громадянок.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, яке впродовж 17-23 лютого 2024 року провів Київський міжнародний інститут соціології.

Згідно з результатами дослідження, найбільшою популярністю серед українців користуються Різдво Христове (святкує 70% опитаних) і Великдень (68%).

Трійку лідерів закриває День Незалежності України. Як зазначають соціологи, рейтинги цього свята (як і більшості державних) за час повномасштабної війни значно зросли: до 24 лютого 2022 року його відзначали 37% українців, а зараз – 64%.

Крім того, за останні 2 роки до найбільш значущих свят також увійшов День захисників і захисниць, який відзначають 1 жовтня. До повномасштабного вторгнення воно було популярним лише серед 29% українців, а зараз на його важливість вказали 58%. Це дало змогу святу опинитися на 4 місці рейтингу.

Закриває п’ятірку лідерів Новий рік. Його відзначають 47% респондентів і респонденток. Цікаво, що в попередніх роках свято ділило перші місця з Різдвом Христовим і Великоднем.

Найнижчі позиції в рейтингу зайняли:

  • День Конституції України – святкують 28% опитаних;
  • Міжнародний жіночий день – 21%;
  • Трійця – 17%;
  • День Перемоги – 11%;
  • День праці – 4%.

Які свята є найбільш популярними (важливими чи улюбленими) серед населення України, лютий 2024 року

Читайте також: “Не про квіти, а про права: чи варто святкувати в школі 8 березня і як саме”.

Титульне фото – itvmg.com; інфографіка в тексті – Київський міжнародний інститут соціології


Обговорення