646
0
Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами та архітектурними бюро презентували концепцію трансформації шкіл. Вона складається з 5 різних архітектурних рішень, які допоможуть осучаснити заклади освіти, враховуючи принципи НУШ, а також створити умови, де діти зможуть комфортно вчитися, розвиватися й відпочивати.
Про це повідомили в МОН.
Більшість шкіл в Україні збудовані за старими радянськими проєктами. Утім, як розповіли в МОН, у процесі оновлення змісту освіти важливо працювати й над архітектурною трансформацією шкіл. Тому відновлені й новозбудовані заклади освіти мають бути:
“Освітні простори повинні відображати підходи сучасної школи, культуру та цінності, які хочемо плекати в ній. Якщо ми декларуємо, що свобода для нас цінність, то в школах також маємо давати цю свободу дітям. […] Якщо для нас цінність – це розвиток і самореалізація, ми повинні створити у школах сучасні мейкерспейси, де учні зможуть проявити себе. Зміст і форма взаємопов’язані, тож наше завдання – послідовно це трансформувати”, – додав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Для перших п’яти пілотних шкіл фахівці вже розробили проєктно-кошторисну документацію, яку можна застосувати для майбутніх проєктів аналогічних типів і адаптувати під будь-яку іншу типову школу в Україні.
Докладніше ознайомитися з концепцією трансформації шкіл і пілотними архітектурними проєктами можна за посиланням.
Читайте також: “Як контролювати відбудову й ремонти шкіл та садочків – перелік сервісів і докладні інструкції з використання”.
Титульне фото та фото в тексті: МОН
Обговорення