Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

4 Жовтня 2022

Безпека в закладі освіти: що робити під час ядерного вибуху

Для батьків підготували рекомендації на випадок, якщо під час ядерного вибуху їхні діти перебуватимуть у закладі освіти.

Про це на своєму сайті повідомило Міністерство освіти і науки України.

Рекомендації розробили Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром із ядерної та радіаційної безпеки.

Якщо дитина під час ядерного вибуху перебуває в школі або садочку, вона має залишатися там в укритті.

Аби туди не потрапляти шкідливі речовини, згідно з нормами безпеки, укриття мають загерметизувати зсередини. Батькам заходити до укриття з вулиці не дозволяється, адже вони можуть переносити на одязі радіоактивний пил, або він може потрапити в приміщення разом із повітрям.

У будь-якому приміщенні безпечніше, ніж на вулиці.

Варто переконатися заздалегідь, що укриття захистить дитину від радіації у випадку ядерного вибуху та впевнитися, що дитина готова до такого сценарію.

Для цього необхідно:

 1. переконатися, що у вчителів / вихователів та адміністрації є план дій. Він має базуватися на загальних правилах поведінки.
 2. домовитися з іншими батьками та вчителем, що у випадку ядерного вибуху двері укриття, де перебувають діти, не будуть відчиняти, допоки не буде дозволу від органів влади (якщо адміністрація про це не повідомила). Тобто, прийти та забрати дитину з укриття буде неможливо, поки не надійде офіційних оголошень, що загроза минула.
 3. переконатися, що укриття адаптоване для перебування там в умовах ядерної небезпеки. В адміністрації школи мають бути відповідні документи, акти перевірки органів контролю, акт ДСНС про те, що приміщення в задовільному санітарному та протипожежному стані.
  Деякі заклади освіти мають спеціальні протирадіаційні укриття або більш надійні герметичні сховища.

Складіть тривожний рюкзак для своєї дитини. Там мають бути:

 • пляшка чистої води;
 • поживні батончики чи снеки в герметичних пакуваннях;
 • нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контакти батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
 • телефон (за можливості), зарядний пристрій і павербанк;
 • індивідуальний набір необхідних ліків, респіратори (запас на кілька днів);
 • комплект змінної білизни та одягу;
 • спальник (якщо ними не забезпечує заклад);
 • улюблена іграшка або річ;
 • інші речі відповідно до віку дитину (підгузки, дитяче харчування).

Домовтеся з директором або вчителем / вихователем, що ці речі будуть зберігатися в легкому доступі в закладі освіти, щоби не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка.

Якщо ваша дитина має порушення функціонування щитоподібної залози або алергію на калій йодид, обовʼязково попередьте про це медичного працівника школи або садочка, вчителів (вихователів) або адміністрацію. В укритті дитині може знадобитися йодопрофілактика (лише після офіційної вказівки про це ДСНС чи органів влади).

Проговоріть із дитиною, що в разі ядерної загрози вона певний час залишатиметься в укритті з іншими дітьми. Поясніть, що це важливо для того, аби перечекати небезпеку. Запевніть її, що як тільки небезпека мине, ви знову будете разом.

Проговоріть сценарій з усіма членами вашої родини.

Органи місцевого самоврядування або адміністрація закладу можуть ухвалити рішення про тимчасове припинення очного навчання в закладі освіти.

Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров’я надало 5 порад, як допомогти дитині в тривожній ситуації.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор — 160275, Depositphotos


Обговорення