16 500
0
У вересні учні пілотних класів НУШ перейдуть у 7 клас, а ще через рік до них приєднаються цьогорічні п’ятикласники. Як працювати з цими дітьми по-новому, де підвищити кваліфікацію та які рекомендації готує МОН для педагогів – із такими запитами зверталися освітяни до редакції майже весь навчальний рік.
“Нова українська школа” звернулася до МОН, аби дізнатися, як готують учителів середньої школи до роботи в НУШ, зокрема вчителів природничих дисциплін, які якраз з’являються у 7 класах, і які є загалом можливості для підвищення кваліфікації вчителів середньої школи.
За даними міністерства, на квітень цього року заклади післядипломної освіти організували навчання педагогічних працівників 5–6 класів для впровадження НУШ.
Зокрема, підвищили кваліфікацію:
“Однак підготовка вчителів 7-х класів пілотних шкіл у більшості регіонів ще не здійснювалася, оскільки немає модельних програм для 7 класу та відповідного навчання фахівців закладів післядипломної педагогічної освіти”, – прокоментували в МОН.
Попри це, для навчально-методичного забезпечення 6–7-х класів:
За розкладом нових заходів від ІППО для професійного розвитку педагогів можна стежити тут.
Заклади післядипломної педагогічної освіти зі свого боку розпланували освітні заходи до кінця року в спеціальному календарі.
Інститут модернізації змісту освіти сформував базу даних “Навчально-методична скарбничка”, у якій зібрав понад 60 розробок, рекомендацій і сценаріїв уроків з української мови, літератури, інформатики, природничих наук та інтегрованих курсів.
Для підтримки учасників освітнього процесу під час воєнного стану в ІМЗО сформували таблицю колективних напрацювань “Освітні ініціативи” закладів післядипломної педагогічної освіти” (тут можна знайти корисні курси, вебінари, тренінги, навчально-методичні розробки, інформаційні ресурси тощо).
Також є інформаційна база даних із питань підвищення кваліфікації педагогічних працівників та їхнього професійного розвитку.
Усі ці ресурси корисні для вчителів початкової школи та 5-7 класів.
Крім цього, розроблені типові програми підвищення кваліфікації:
У МОН нагадують, що цього року, крім педагогів початкової школи, сертифікацію можуть проходити вчителі математики й української мови та літератури, які працюють у 5–6 класах.
“Поки що пройти пілотну (як для базового рівня освіти) сертифікацію зможуть по 500 фахівців із кожної із цих двох шкільних дисциплін. Планується, що в ті часи, коли за програмою НУШ почне працювати старша школа, сертифікацію зможуть проходити вже всі педагоги”, – уточнили в міністерстві.
Інна Лиховид, “Нова українська школа”
Читайте також: ““Школа стійкості”: педагоги можуть безплатно підвищити психологічну кваліфікацію”.
Фото: проєкт “Школу вгору”
Обговорення