733
0
Рамку фінансових компетентностей українських дітей і молоді від 5 до 18 років розробили Міністерство освіти і науки України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Відповідний документ має стати основою для формування державної політики у сфері підвищення рівня фінансової грамотності серед молодого покоління.
Про це повідомило МОН.
Ознайомитися з повним текстом документа всі охочі можуть нижче або за посиланням.
Згідно з положеннями документа, здобуття фінансової освіти має починатися ще з дошкільного віку. Зокрема, діти мають змалечку розуміти:
“Що раніше дитина почне опановувати фінансові знання та навички, то простіше їй буде в майбутньому ухвалювати зважені та ефективні фінансові рішення, а також бути фінансово успішною”, – розповіли в МОН.
Загалом структура Рамки передбачає 4 компоненти:
Крім того, документ містить вступ, навігацію структурою Рамки, глосарій і перелік нормативних документів.
Окрему увагу під час складання Рамки фінансових компетентностей фахівці надали питанням фінансової безпеки. Адже діти з дошкільного віку мають розуміти ризики втрати грошей чи цінних речей, а також усвідомлювати небезпеку, пов’язану з шахраями та незнайомцями, що цікавляться фінансовими питаннями.
На основі документа МОН спільно з Національним банком уже працює над програмою з фінансової грамотності для дошкільнят, яку згодом впровадять у дитячих садочках України.
Для українських садочків розробляють програму з фінансової грамотності для дошкільнятЧитайте також: ““Фінансова грамотність і підприємництво”: якою буде нова дисципліна для 8-9 класів “НУШ””.
Титульне фото: “НУШ”
Обговорення