Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

25 Лютого 2021

Добірка онлайн-ресурсів про медіаграмотність від освітнього омбудсмена

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов наголошує на необхідності вивчення медіаграмотності та рекомендує добірку ресурсів з цієї теми.

Добірку він опублікував на своїй fb-сторінці.

На думку омбудсмена, навички медіаграмотності мають запобігти випадкам згубного впливу інтернету на дітей та підлітків. Однією з останніх таких подій стало отруєння таблетками двох семикласниць у Боярці. На такий крок їх спонукала участь у TikTok-флешмобі “Випий 40 таблеток і подивись що буде”. Як наслідок, одна дівчина померла, інша – опинилась в реанімації.

Читайте також: Чому підлітки чинять необдумано й що з цим можна зробити батькам та в школі

Нижче можна ознайомитися із переліком рекомендованих онлайн-ресурсів:

 1. Онлайн-гра з медіаосвіти в Україні Медіазнайко“. Ця гра є частиною курсу з медіаграмотності для учнів загальноосвітніх шкіл і дає їм змогу дізнатися більше про інформаційне / медійне поле.
 2. Медіаосвітня гра для підлітків “Пригоди Літератуса”. У цій грі підлітки оцінюють достовірність і правдивість інформації, яка їм трапляється, перевіряють її та знаходять правду.
 3. Медіадрайвер навігатор у світі медіа.
 4. Мінікнига про права та правила безпеки дітей у цифровому середовищі та робочий зошит від Міжнародного союзу електрозв’язку “У мережі з Санго”.
 5. “Робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі. Виконай завдання разом із Санго”.
 6. Портал із медіаосвіти та медіаграмотності для вчителів, на якому можна знайти програми уроків, розробки занять, програми лекцій, публікацій та презентацій для викладачів.
 7. Курс “Медіаграмотність для освітян” від Prometheus. Під час цього курсу педагоги зможуть удосконалити знання, зокрема про те, як медіа впливають на людину, психологічні засади медіаграмотності, як захистити дітей від кібербулінгу.
 8. Курс “Медіаграмотність для громадян”.
 9. Курс із медіаграмотності для батьків, який допоможе удосконалити знання про те, як захистити дитину від фейків і навчити їх розпізнавати та критично мислити.
 10. Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності.
 11. Посібник “Довіряй, але перевіряй.

Нагадаємо, учителів 5-6 класів запрошують взяти участь у конкурсі на найкращу вправу з інтеграції медіаграмотності.

Фото: автор – TatyanaGl, Depositphotos


Обговорення