Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

6 Лютого 2024

ДСЯО пропонує освітянам, батькам і учням безплатну правничу допомогу

Освітяни, учні та їхні батьки можуть отримати безплатну правову допомогу від Державної служби якості освіти України. Зокрема, ДСЯО пропонує консультації, сприяння зі зверненням до суду, захист у кримінальних справах та інші послуги.

Про це служба якості освіти повідомила на своєму сайті.

Надіслати звернення можна на офіційному сайті служби за посиланням або за номером: 0 800 213 103 (дзвінки безплатні)

Українці, іноземці й особи без громадянства, згідно з Конституцією України, мають право на отримання в повному обсязі безплатної первинної правничої допомоги. Крім того, таку можливість має певна категорії осіб у випадках, передбачених Законом України “Про безоплатну правничу допомогу“.

Зокрема, у ДСЯО зазначили, що служба забезпечує:

  • інформування осіб про їхні права, свободи й обов’язки, порядок їх реалізації і виконання;
  • відновлення прав у випадку їх порушення;
  • порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Так, освітяни, учні та батьки можуть звернутися до ДСЯО, аби отримати:

  • правову інформацію;
  • консультації та роз’яснення з правових питань;
  • допомогу в складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • допомогу в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги й медіації.

У Службі наголосили, що отримати первинну правничу допомогу можуть особи, які досягли повноліття. Однак, звернення, що стосуються дітей, мають бути надіслані ними особисто або їхніми законними представниками чи патронатними вихователями. У випадку подання звернень відносно осіб, визнаних судом недієздатними або дієздатність яких обмежена судом, їх має надіслати особисто заявник або його опікун чи піклувальник.

Якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції ДСЯО, заяву протягом п’яти календарних днів надішлють до компетентного органу, повідомивши про це заявника.

Читайте також:Положення про атестацію педагогів: МОН пропонує для громадського обговорення проєкт нової редакції документа”.

Титульне зображення: ДСЯО


Обговорення