Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

21 Грудня 2022

Гендерна рівність в освіті: Уряд схвалив Стратегію впровадження до 2030 року

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року. Також затверджено операційний план з її реалізації на 2022–2024 роки.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Як зазначають у МОН, у стратегії йдеться про “забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти. Метою Стратегії є також запобігання та протидія будь-якій дискримінації у сфері освіти для всіх учасників освітнього процесу на всіх рівнях освіти”.

У документі визначено чотири стратегічні цілі:

  • впровадження принципів, політики і заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до людської гідності та недискримінації у нормативно-правових документах у сфері освіти;
  • посилення ролі закладів освіти щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти, запобігання та протидії насильству і дискримінації та вдосконалення освітнього процесу на засадах рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до людської гідності, недискримінації, інклюзивності та протидії насильству, зокрема за ознакою статі;
  • посилення компетенції і можливості професійної спільноти фахівців з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, розширення міжнародної співпраці у напрямі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
  • забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидія будь-якій дискримінації, впровадження практик інклюзивності у сфері освіти як основи для подолання наслідків військових дій і післявоєнної відбудови України.

Забезпечити рівні права і можливості для жінок і чоловіків у сфері освіти – це крок до подолання стереотипів за ознакою статі під час формування політики у сфері освіти, уникнення невидимої дискримінації.

Україна взяла на себе зобов’язання в таких сферах:

  • розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
  • навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків;
  • запобігання насильству;
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
  • створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Читайте також: “Яким повинен бути предмет “Захист України”? Запрошуємо батьків, бабусь і дідусів взяти участь в опитуванні”.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – AndrewLozovyi, Depositphotos


Обговорення