2 027
0
Національна премія Global Teacher Prize Ukraine 2022 відзначила вчителів, які воюють, волонтерять і продовжують навчати дітей, не зважаючи на складні умови, в яких перебувають.
Премію в номінації “вчителька-рятівниця” отримала Наталія Песоцька, яка під час обстрілів Чернігова 17 діб поспіль рятувала в підвалах 30 дітей Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації. Пізніше вона змогла перевезти їх на Івано-Франківщину.
У номінації “вчителі-волонтери” відзначили викладача української мови та літератури Юрія Гайдученка та вчительку інформатики Людмилу Булигіну. Їхній проєкт “Вчитель іде в ЗСУ” з перших днів війни допомагає педагогам, які пішли воювати.
Під час своєї промови премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що до лав ЗСУ вступили 900 учителів. Один із них, кропивчанин Олександр Сухоручко, отримав премію в номінації “вчитель-захисник”. 24 лютого вчитель фізкультури почав волонтерити, а згодом пішов воювати. У серпні він отримав мінно-вибухову травму, але готовий і надалі боронити Україну.
У номінації “педагог-психолог” премію отримала Олена Аноприєнко, яка працює з дітьми в лікарні “Охматдит” з початку повномасштабного вторгнення. Окрім того, вона надає психологічну підтримку своїм колегам-педагогам.
Традиційно премією відзначили вчительку-новаторку. Нею стала Ірина Сокол зі Запоріжжя. Разом зі 75 вчителями вона викладала на волонтерських засадах у дистанційній школі для тисячі дітей із Луганської, Донецької, Харківської, Миколаївської та інших областей та для тих дітей, які перебували за кордоном. Окрім традиційних уроків, проводила для дітей і дорослих вебінари з цифрової грамотності.
У категорії “вчителька-змінотворчиню” премію отримала вчителька початкових класів із Харкова Валерія Гукова. 42 дні вона пробула в бомбосховищі, звідки продовжувала проводити уроки.
Нагадаємо, у попередні роки премія Global Teacher Prize Ukraine відзначала найкращих учителів країни.
2017 року ним став учитель фізики та астрономії в Чернівецькому ліцеї №1 Паул Пшенічка, 2018-го – вчитель інформатики в Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат “Джерело” Олександр Жук, 2019-го – вчителька англійської мови, української мови і літератури Мелітопольської спеціалізованої школи № 23 Наталія Кідалова, 2020-го – вчитель усесвітньої історії, громадянської освіти, історії України, основ здоров’я Заліщицької державної гімназії (Тернопільська область) Василь Дяків, 2021-го – вчитель української мови й літератури в приватному загальноосвітньому навчальному закладі “Мідгард” Артур Пройдаков.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: Global Teacher Prize Ukraine
Обговорення