8 896
0
Раніше вчителі та батьки вважали найбільшою освітньою проблемою слабке матеріальне забезпечення. Зараз же соціологічні опитування показують, що найбільша проблема – втрата в учнів мотивації вчитися.
Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич на нараді з начальниками управлінь освіти.
“Завжди в освіті найбільше хвилював низький рівень матеріального забезпечення. Це була теза номер один. Сьогодні соціологія показує, що теза номер один в освіті – втрата у дітей мотивації до навчання. І це робить попит на психологічні знання про дитину і залучення шкільних психологів у навчальний процес“, – зазначила Гриневич.
Вона додала, що тепер шкільних психологів потрібно готувати по-іншому та працювати з ними в інститутах післядипломної освіти. Також, на думку міністра, вчителям, які наступного року візьмуть перші класи НУШ, потрібно надавати підтримку від професійного вигорання та знання про психологію дитини.
“В нашому освітньому просторі передбачений куточок усамітнення. В куточок усамітнення стоїть черга дітей з мобільними телефонами, щоб усамітнитись і погратися. Ми маємо зрозуміти, як розв’язати цей виклик. Має бути модель поведінки вчителя. Бо якщо зараз вчителі, які беруть участь в пілоті, мають постійну консультаційну підтримку і можливість звернутися до тренерів, але не завжди можуть дати собі з цим раду. То що говорити, коли це отримають 20 тисяч вчителів?“, – підкреслила керівниця МОН.
Гриневич зазначила, що для вчителів потрібно розробити методичні рекомендації та відправити їх на курси, щоб показати, як діяти в таких ситуаціях
“Нова українська школа”
Фото: автор – David Kennedy, Unsplash
Обговорення