Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

23 Листопада 2017

Хобзей: Київ має забезпечити великі надбавки своїм викладачам

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей вважає, що забезпечити високі надбавки столичним вчителям має міська влада.

Про це він сказав на форумі “Україна на шляху децентралізації освіти”.

Хобзей зазначив, що в МОН знають про недоліки та “тонкі місця” формули розподілу освітньої субвенції.

Муніципальна надбавка дуже важлива, бо в місті високий рівень зарплат і очевидно, що столичні вчителі повинні мати більшу заробітну плату, ніж в інших місцях, адже інакше це не буде конкурентноздатно. Але робити цю надбавку – це завдання Києва. Бо якщо високі зарплати, значить високі доходи. І з тих доходів можна давати“, – зазначив Хобзей.

Також, за словами заступника міністра, МОН не може забезпечити Києву високі зарплати за рахунок того, що забере гроші з регіонів.

Держава всіх як в родині має рівними. Ми робимо рівні, справедливі правила. Ми розуміємо, що загальної справедливості немає, але ця формула хоче ввести цю справедливість“, – додав він.

Раніше Київська міська рада звернулася до парламенту щодо обсягів освітньої субвенції для столиці.

Зокрема, депутати вважають, що Києву бракує 1,2 мільярда гривень для повної виплати зарплат освітянам. Розмір закладеної Кабміном субвенції для столиці – 2,7 мільярда гривень. Те, що Києву необхідні саме 3,9 мільярда гривень вирахували в КМДА, втім в МОН поки не коментували таких розрахунків.

У своєму звернення міська рада говорить, що в разі невиділення додаткових 1,2 мільярда гривень є ризик скорочення заробітних плат та невиплати надбавок освітянам, а також це може стати причиною зриву впровадження нового закону “Про освіту”.

Також депутати переконані, що формула розподілу державної субвенції є дискримінаційною для Києва.

Фото: pexels.com


Обговорення