6 729
0
Для вступу у заклади вищої освіти абітурієнту, крім загального переліку документів, знадобиться мотиваційний лист. Саме він і викликає найбільше питань у вступників: про що слід писати, чи корисними є зразки в інтернеті та як ЗВО буде його оцінювати.
Про це розповіла освіта.ua.
Заклади вищої освіти України мають право приймати студентів на навчання з урахуванням бала за мотиваційний лист. Це стосується всіх спеціальностей, крім “Публічного управління та адміністрування” (магістерський рівень) за державним замовленням Національного агентства України з питань державної служби.
Університети й академії проводять перевірку мотиваційних листів на оригінальність, аби не допустити випадків плагіату. Якщо в тексті міститься інформація, яку необхідно підтвердити, абітурієнт має надіслати копії необхідних матеріалів на визначену закладом освіти електронну пошту.
Закон України “Про вищу освіту” не визначає, хто саме має оцінювати мотиваційний лист. Тому експерти припускають, що це буде вирішувати сам університет. Тобто перевіряти його може як адміністрація ЗВО, так і, що більш вірогідно, викладачі.
Обов’язкових вимог до мотиваційного листа, його змісту, структури чи обсягу також немає. Це можуть самостійно визначати заклади освіти. Тому абітурієнтам краще окремо ознайомитися з вимогами на сайтах університетів і академій.
У гарному мотиваційному листі вступникові необхідно надати найважливішу інформацію, яка найбільш докладно розповісти про його особистість, здібності, зацікавленість у навчанні й плани на майбутнє. Наприклад, можна вказати:
Ви також можете використовувати приклади мотиваційних листів, які знайдете в інтернеті, однак пам’ятайте, що ваша робота не має містити плагіату. А тому на готові варіанти варто дивитися лише як на орієнтир, щоб зрозуміти загальну структуру та визначитися з інформацією, на якій варто наголосити.
Читайте також: “Статуси заяв на вступ: у МОН пояснили, що вони означають”.
Фото: freepik.com.
Обговорення