Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

3 Листопада 2017

МОН ухвалило нові навчальні програми з фізики та астрономії для старших класів

Вчора, 2 листопада, Колегія МОН ухвалила нові навчальні програми з фізики та астрономії для 10-11 класів.

Про це повідомила заступник директора Інституту педагогіки НАПН України Тетяна Засєкіна на своїй сторінці у Facebook.

“Якщо точно, то попередньою Колегією (28 вересня) були затверджені всі програми (крім фізики). Усі вони містять компетентнісний підхід – розкривають роль предмета у формуванні ключових компетентностей, зореєнтовані на результат, оскільки замість “вимог” – очікувані результати. Усі вони дворівневі: рівень стандарту і профільний”, – прокоментувала Тетяна Засєкіна “Новій українській школі”.

Зокрема, рівень стандарту для фізики та астрономії складається з трьох годин, а профільний рівень – шести годин. За словами заступника директора Інстиутуту педагогіки, ухвалені програми мають оприлюднити протягом тижня.

“Є певні зрушення щодо запровадження інтеграції в старшій школі – як експериментальні затверджено інтегровану історію і інтегровані природничі науки. З природничих ми незабаром розпочнемо масштабний експеримент, підготовку вчителів і розробку ресурсу для учнів”,– додала Засєкіна.

Зазначені інтегровані курси пропонується вивчати в 10-11 клсах як непрофільні предмети. Наступного навчального року школи зможуть обрати викладання інтегрованого курсу або окреме вивчення всесвітнього та історії України чи хімії, фізики, біології, географії, астрономії.

Докладніше про інтегрований курс з природничих наук читайте в інтерв’ю з однією з авторок Інною Дьоміною.

“Нова українська школа”

Фото: автор – MihaiDamianov, Depositphotos


Обговорення