Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

19 Листопада 2021

На Кіровоградщині відсторонені вчителі приходять у школу та заважають проводити уроки

У Кіровоградській області невакциновані проти COVID-19 учителі школи відмовляються виконувати наказ про відсторонення від роботи і заважають проводити уроки вчителям на заміні.

Про це пише УП Життя

Це трапилося в НВК “Олександрійський колегіум”, що в місті Олександрія.

Педагоги приходять на уроки, принижують колег та розповідають про сатану, стверджує директорка колегіуму Наталія Малишева.

“Відбувається психологічний булінг проти нас усіх. Відсторонена від роботи вчителька Лариса Лисюк навіть налаштувала дітей, щоби вони заважали проводити уроки вчителів на заміні.

Також у нашій школі з’явилася невідома жінка, яка називає себе юристкою та представницею інтересів відсторонених учителів, яка також присутня на уроках“, – розповідає Малишева.

Конфлікт у навчальному закладі почався з того, що керівництво викликало поліцію, аби зупинити урок учительки історії Лариси Лисюк, яка відсторонена від роботи наказом директора через відсутність вакцинації проти COVID-19. Учителька заявила, що жодного наказу не бачила та назвала представників поліції “злочинним угрупуванням”.

Малишева говорить, що вчителі розповідають “то про Бога, то про сатану” і те, що подали до суду на директорку, колишнього мера міста та на 5 президентів. Наразі відсторонені вчителі продовжують не тільки ходити в школу, але й приходять на свої уроки, на яких їх тимчасово замінюють колеги, знімають уроки на відео, викладають в соцмережі та ведуть прямі ефіри. Окрім того, за словами директорки, відсторонені вчителі зневажливо ставляться до колег та керівництва школи та обзивають їх.

Керівництво навчального закладу викликало поліцію двічі. Вперше правоохоронці прийшли на урок, який проводила Лариса Лисюк. Вдруге – коли до школи прийшла правозахисниця.

“А що нам було робити? Силоміць витягти вчительку з уроку ми не можемо. Кажемо: вийдіть, вона не виходить. Кажемо, надіньте маски, вони кажуть, що це – намордник. Що я ламаю їхню волю та втягнута в експерименти над людьми”, – каже директорка.

Наталія Малишева каже, що такі дії заважають освітньому процесу, до того ж в конфлікт втягують дітей та батьків.

Сама Лариса Лисюк разом зі своєю представницею Рімою Циганок повідомляє про те, що 18 листопада їх не допустили до школи. Вона звинувачує директорку в тому, що через наказ про відсторонення вона може померти “голодною смертю”.

Вчителька каже, що намагається захистити себе та своє право на позицію відмовитися від вакцинації.

Наразі в навчальному закладі через відсутність щеплень відсторонено від роботи 5 людей: 3 вчителів та 2 технічних працівників.

Нагадаємо, учителів, які не вакцинуються хоча б однією дозою, відсторонять від роботи, і їм не нараховуватимуть стаж за це період.

Водночас, не відсторонять від роботи вчителів, які вакцинувалися лише однією дозою. Так само не відсторонять працівників із підтвердженим протипоказанням від вакцинації.

Раніше ми писали про те, скільки працівників шкіл відсторонили в різних областях, а від початку відсторонення вакцинувалися ще 36 тисяч працівників шкіл.

Фото: автор – Tverdohlib.com, Depositphotos


Обговорення