1 546
0
У селищі Міжгір’я на Закарпатті відкрився інклюзивно-ресурсний центр, в якому працюватимуть логопеди, дифектологи, психологи та вчителі лікувальної фізкультури.
Про це повідомили на сайті МОН.
Центр працюватиме на базі місцевої спеціалізованої школи.
“Фахівці центру складатимуть оцінку розвитку за кількома напрямами – фізичний та психологічний розвиток, мовлення, навчальна діяльність. У разі виявлення у дитини особливих освітніх потреб, спеціалісти мають сформувати для неї індивідуальну програму розвитку. Такі центри замінюють застарілу систему психолого-медико-педагогічних консультацій. Це вже шостий ІРЦ в області, загалом їх планують відкрити близько вісімнадцяти”, – розповіла методист обласного методичного центру при Закарпатській ОДА Наталія Бокоч.
У закладі є тренажери та обладнання, які стимулюють інтелектуальний розвиток. Крім того, там надаватимуть консультації батькам дітей з особливими освітніми потребами та рекомендуватимуть, в якій формі краще здобувати освіту.
“У нашому районі є діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах. Вони вчаться у звичайних класах з іншими дітьми, але при цьому відвідують корекційні заняття. До речі, саме зміст таких занять визначатимуть під час комплексної оцінки в ІРЦ. Також маємо 2 класи зі спеціальною навчальною програмою”, – пояснила директор Міжгірського ІРЦ Оксана Пряха.
Нагадаємо, МОН затвердило перелік обладнання для інклюзивно-ресурсних центрів.
До початку нового навчального року в Україні планують відкрити 500 інклюзивно-ресурсних центрів.
Також розпочався пілотний запуск онлайн-курсу з інклюзивної освіти для вчителів початкових класів.
Фото: автор – Wavebreakmedia, Depositphotos
Обговорення