Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

8 Жовтня 2017

Нагороду Global Teacher Prize Ukraine здобув вчитель фізики та астрономії з Чернівців. Фото

Вчитель фізики та астрономії з Чернівців Паул Пшенічка став переможцем Global Teacher Prize Ukraine.

Він отримає 100 тисяч гривень та поїздку у Дубаї на Global Education and Skills Forum 2018, під час якого відбудеться нагородження найкращого вчителя світу, який отримає мільйон доларів.

Інші 4 фіналісти теж поїдуть у Дубаї на Global Education and Skills Forum 2018.

Паул Пшенічка також отримав приз глядацьких симпатій. І як нагороду за це — навчальну поїздку до Естонії.

Паул Пшенічка написав кілька підручників із фізики. Про свої новітні практики розповідав на виступі TEDxKyiv. Постійно бере участь у міжнародних конференціях з фізики та астрономії. Він є головою журі секції інженерії “Міжнародної конференції молодих учених ICYS”.

Паул Пшенічка. Фото Global Teacher Prize Ukraine

У 2005 році Масачусетський технологічний інститут присвоїв малій планеті № 21389 його ім’я ― “Пшенічка”.

У 1991 році він створив для обдарованих учнів наукове товариство “Квазар”, воно і досі успішно діє. Це середовище для командної роботи, вільне від класів, оцінок та іспитів. 55 членів МНТ “Квазар” взяли участь у 115 конференціях, турнірах, олімпіадах та конкурсах і реалізували понад 150 дослідницьких проектів.

Міжнародну премію Global Teacher Prize 2014 року заснував арабський мільярдер Санні Варкі. Її мета – знайти найкращих учителів-новаторів з усього світу та відзначити переможця нагородою в 1 000 000 доларів, нагадує ТСН.

2015 року найкращою викладачкою на планеті визнали американку Ненсі Етвелл, яка запропонувала викладати літературу у формі воркшопів із читання та письма. А 2017 року переможницею стала Меггі Макдоннел, яка боролася з проблемою самогубства серед підлітків у віддаленому селі на півночі Канади.

Навесні цього року громадська спілка “Освіторія” організувала національну премію Global Teacher Prize Ukraine, мета якої не лише знайти новаторів в освіті, а й підняти престиж професії вчителя. Переможець мав можливість отримамати 100 000 гривень, всебічну підтримку в заповненні заявки на світовий етап конкурсу та разом із п’ятіркою фіналістів поїде на Global Education and Skills Forum 2018 у Дубай, де й назвуть ім’я кращого вчителя у світі. Топ-5 номінантів також отримають рік безкоштовного підвищення кваліфікації від “Освіторії”.

Організатори премії отримали 632 заявки та 2500 номінацій з усіх областей України.


Обговорення