Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

4 Жовтня 2023

#Нас_навчали_вчителі: історія рятувальника ДСНС Івана Мариця

Я можу розповісти про багатьох хороших учителів. Школа — це фільтр, за яким розумієш, що тобі подобається і в якому напрямі рухатися. І мої вчителі справді цьому сприяли“, — каже Іван Мариць, заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Бучанського районного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, підполковник служби цивільного захисту.

А ось що про Івана каже його класна керівниця і вчителька світової літератури Золочівської ЗОШ № 1 Любов Андріївна Ярема: “Ця дитина не могла не впасти в око. Іванко був скромним, спокійним, дотепним, розумним, вихованим. Він усе хотів знати. Бачите, я його так постійно називаю. Напевно, він і в 50 років буде для мене Іванком“.

Учителька пригадує випадок, коли ненароком побачила, як Іван з другом грав у гру. Один називав країну, а інший із заплющеними очима на мапі показував на столицю цієї країни. “Я стерпла, — пригадує пані Любов.  — Кажу Іванкові: “Це феномен якийсь чи що?”

Здається, учителька пам’ятає про своїх учнів усе. Як Іван відмінно декламував вірші напам’ять, як читав усі книжки зі світової літератури із “плану на літо”, як в 11-му класі вона роздавала анкети щодо вибору професії, тоді Іван сказав, що буде рятувальником. “Звісно, не всі обирають професію, якою живуть і яку обожнюють. А в мене трапилося саме так. Я вибрав улюблену сферу“, — каже Іван Мариць.

Іван понад усе любить допомагати людям. Під час перших днів повномасштабного вторгнення росіян на територію Київської області він був у Бородянській пожежній частині: брав участь у ліквідації пожеж унаслідок обстрілів і бомбардувань ворожої авіації. А ще під обстрілами разом із побратимами рятував людей, які опинилися заблокованими в підвалах будинків у Бородянці. Іван Мариць евакуйовував місцевих, розміновував область, розбирав завали та шукав тіла загиблих.

“Знаєте, на випускному вечорі він запросив мене на танець і сказав: “Любо Андріївно, я обов’язково досягну того, що надумав”. А я йому сказала: “Іванко, якщо ти перед собою поставив ціль і будеш впевнено до неї йти, лише було б бажання, — ти обов’язково її досягнеш”.

От Іванко мені недавно зателефонував зі словами: “Я отримав звання підполковника”. Я дуже ним пишаюся й горда, що він був моїм учнем“, — зі сльозами завершує розмову Любов Ярема.

Пам’ятайте, #нас_навчали_вчителі. Розкажіть про них сьогодні в соціальних мережах!

Читайте попередню історію прикордонника Євгенія Любарця за посиланням.

Зображення: МОН


Обговорення