Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

28 Квітня 2022

Навчання під дулом автоматів: з’явилась нова інформація про школи на окупованих територіях

Українські посадовці повідомляють про воєнні злочини окупантів стосовно вчителів та дітей.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі повідомила про те, що на території тимчасово окупованої Луганщини рашисти намагаються створити ілюзію “нормального життя”, змушуючи дітей ходити до навчальних закладів, де навчання відбувається за російською програмою. 

Крім того, за словами омбудсменки, в Новоолександрівці окупанти впродовж дня не випускають дітей із приміщення школи, пояснюючи це заходами безпеки. За кожним вчителем закріплені російські військові, які, погрожуючи розправою, змушують проводити навчання.

Людмила Денісова наголосила, що залучення дітей до навчання поблизу зони активних бойових дій загрожує їхнім життям та є прямим порушенням статті 38 Конвенції ООН про права дитини. Вона знову попросила спеціальну Комісію ООН врахувати факти воєнних злочинів.

Тим часом перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський на своїй Facebook-сторінці повідомив, що в місті Генічеську російські окупанти вимагають від директорів шкіл подати списки вчителів, які готові з 1 вересня викладати за російською програмою.

За словами Соболевського, тих учителів, які погодяться співпрацювати, рашисти збираються влітку відправити до Криму на перепідготовку. Решті погрожують звільненням із роботи.

Посадовець висловив сподівання, що до 1 вересня “Херсонщина не лише буде вільна від орків, але й почне відбудовуватись”.

Нагадаємо, директорку школи у Волновасі можуть ув’язнити за навчання дітей за російськими програмами.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – kornienkoalex, Depositphotos


Обговорення