1 702
0
Після 9 класу школярі та школярки матимуть визначитися, за яким із напрямків вони підуть:
Допомагатимуть їм у цьому кар’єрні радники, які з’являться в українських школах у межах реформи старшої профільної освіти.
Про це в інтерв’ю порталу Gazeta.ua нагадала ексміністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.
За її словами, посада кар’єрного освітнього радника є в найбільш успішних системах освіти світу. Такі фахівці допомагають визначити сильні сторони учнів і учениць та надають їм рекомендації про найбільш “природовідповідні напрями діяльності”.
Крім того, для школярів і школярок у 9 класі проводитимуть спеціальні тестування, які дадуть змогу збоку поглянути на вміння, зацікавлення й бажання дитини.
“В Україні понад 85% підлітків намагаються вступити до закладів вищої освіти. Чи це приносить і гарантує їм щастя? Ні. Дехто з них, вступивши до коледжу й отримавши там професію, могли б реалізувати себе значно краще”, – пояснила Лілія Гриневич.
Вона також розповіла, що є багато випадків, коли діти, які були “не дуже успішні в школі”, ішли в професійний коледж або в заклад фахової передвищої освіти й “розквітали” там.
“У нас завжди вважалося, якщо дитина пішла в професійно-технічну освіту, вона вже ніколи не матиме шансу вступити в університет. Нам треба зняти цю скляну стелю перед дітьми”, – резюмувала Лілія Гриневич.
У МОН раніше розповіли, що кар’єрні радники також допомагатимуть учням і ученицям після десятого року навчання обрати ті предмети, які вони б хотіли вивчати в 11-х й 12-х класах.
Читайте також: “Переваги 12-річної системи освіти та чому її запровадження є необхідністю: коментар Лілії Гриневич”.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення