1 287
0
Сьогодні психічне здоров’я дітей у Європі є найгіршим за всю 160-річну історію досліджень. Уперше зріст поширеності розладів був помічений у 2017 році й стосувався, зокрема, дівчат. Найчастіше це були випадки депресії або тривожності.
У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, чи пов’язано це з впливом соціальних мереж і які ще фактори відіграють надважливу роль у психічному здоров’ї сучасної молоді.
“Зараз рівень суїциду серед дівчат є найвищим, відколи почалися наші записи (…) і продовжує зростати. З хлопцями ситуація трішки інакша. Там пік був у кінці 80-х – на початку 90-х, перед появою соцмереж”, – стверджує дитячий і підлітковий психіатр Денис Угрин.
Крім соціальних медіа, компʼютерних ігор та інтернету, за словами фахівця, є багато інших чинників, які впливають на поведінку та психічний стан дітей:
У сучасному світі батьки, вчителі та оточення мають бути уважними до знаків погіршення психічного стану дітей, особливо це стосується підлітків. Діти мають нормально функціонувати в чотирьох сферах:
Якщо десь відбувся збій, варто спробувати розібратися, у чому причина. Найбільшу роль тут відіграватиме поведінка батьків. Адже саме їхня участь у терапії є найважливішою. Тому психологи рекомендують у стосунках:
Фахівці також радять мати певний розпорядок дня. А у разі сумнівів щодо психічного стану дитини – звертатися до педіатра або психолога.
“Дуже часто бачу батьків, які думають, що через те, що діти травмовані, їм треба влаштовувати якісь там супердорогі канікули, їздити, розважати тощо. Насправді ж навпаки. Дітям найбільш комфортно, особливо під час війни, коли в них є передбачуваність, певний розпорядок”, – зазначає Денис Угрин.
Більше інформації про психічне здоровʼя дітей можна дізнатися з інтервʼю дитячого й підліткового психіатра за посиланням.
Раніше ми розповідали, як обрати психолога для дитини: поради від МОЗ.
Титульне фото: психологічний цетр “Я Є”.
Обговорення