77
0
У Київському національному музеї декоративного мистецтва України відкрили виставку “Марія Примаченко. Невідоме”. Експозиція містить майже 60 робіт художниці, які вона створила в ранній період своєї творчості.
Про це повідомили на Facebook-сторінці музею.
Для відвідувачів і відвідувачок також доступна віртуальна галерея, у якій за допомогою VR-окулярів можна до дрібниць роздивитися 72 роботи з двох альбомів мисткині 1940-х років. Завдяки новітнім технологіям з керамічними творами художниці можна навіть взаємодіяти – торкатись і переміщувати їх.
Виставка триватиме до 28 лютого 2025 року. Відвідати її всі охочі можуть з середи до неділі (з 10:00 до 18:00).
“Ці твори з унікальної колекції музею. Їх Марія Примаченко створила у 1935–1938 роках під час навчання в Школі народних майстрів та роботи в Експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва. Виконуючи “цикли” малюнків у техніці акварелі, а згодом і гуаші, Марія Примаченко, залежно від навчальних завдань, об’єднувала їх форматом аркуша, побудовою композиції та певними колористичними рішеннями”, – розповіла науковиця музею й дослідниця творчості художниці Олена Шестакова.
Відкриття виставки відвідала правнучка художниці Анастасія Примаченко. Вона висловила подяку музею за збереження творчої спадщини Марії Примаченко й наголосила, що завдяки виставці й віртуальній галереї українці зможуть відкрити для себе “невідому Марію”.
Читайте також: “Грай і вивчай українське мистецтво: підлітки розробили гру-квіз про деколонізованих художників”.
Титульне фото й фото в тексті: Київський національний музей декоративного мистецтва України
Обговорення