10 454
0
Виконувачем обов’язки директора Інституту модернізації змісту освіти став Євген Баженков, який раніше фігурував у скандалі про розкрадання майна Фонду соціального страхування та працював в МОН за Табачника.
На сайті інституту вже змінено керівника, наказу про призначення поки немає в доступі.
Баженкова звільнили з посади директора Фонду соціального страхування в травні 2018 року. Підставою для звільнення стало його рішення про зміну форми власності із державної на приватну 71 об’єкта фонду.
“У вересні 2017 року він підписав листи щодо передачі 59 об’єктів нерухомості, проте протокольним дорученням фонду його зобов’язали відкликати ці листи. Євген Баженков не виконав цього доручення, що призвело до втрати ще 12 об’єктів. Вказівки, які він надав керівникам управлінь виконавчої дирекції фонду в областях та місті Києві щодо зміни форми власності майна фонду, – перевищення службових повноважень”, – пише Урядовий кур’єр.
У листопаді 2019 року суд скасував рішення правління фонду про звільнення Баженкова. Після цього приватний нотаріус записав його в держреєстрі як директора фонду. Тоді Мінсоцполітики оскаржив таке рішення нотаріуса в Мін’юсті, який скасував “поновлення” Баженкова на посаді.
Про цю справу також писали на сайті Кабміну.
Також Баженков працював у Міністерстві освіти і науки, коли його очолював Дмитро Табачник. З травня 2011 до грудня 2012 він очолював там департамент взаємодії з центральними органами виконавчої влади, засобами масової інформації та громадськими організаціями. Згодом до червня 2014 року був у МОН головою комітету з фізичного виховання і спорту.
Після цього працював в апараті генерального прокурора та заступником міністра молоді та спорту.
У 2017 році Баженков задекларував:
У цій же декларації дружина Діана Багрій:
Перед Баженковим ІМЗО очолював Костянтин Трушковський.
Нагадаємо, Інститут модернізації змісту освіти підпорядкований МОН. Установа зокрема займається розробкою та проведенням конкурсів підручників для шкіл. У 2018 році інститут провалив терміни друку підручників для першачків Нової української школи. Після цього тодішня очільниця МОН Лілія Гриневич почала реформу установи.
У липні 2019-го був створений Український інститут розвитку освіти, який має поступово забрати на себе функції неефективного ІМЗО – зокрема йдеться про розробку шкільних підручників.
Читайте також “Замість ІМЗО. Як планують перезавантажити освітню установу”
Фото: FB/Федерація Регбі України офіційна сторінка
Обговорення