Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

25 Грудня 2021

PISA дослідила, як відрізняються знання 15-річних у різних країнах під час пандемії

У середньому в різних країнах кількість балів, які 15-річні учні отримали з читання, математики та природничо-наукових дисциплін, зросла приблизно на одну п’яту.

Про це йдеться в дослідженні PISA “Чи багато опановують 15-річні за рік навчання в закладі освіти?”.

За даними дослідження, навчальні досягнення за навчальний рік, як правило, більші в учнівства з країн із високим рівнем доходу, якщо порівняти з учнівством із країн зі середнім рівнем доходу.

Тоді як результати оцінювання з читання в різних країнах коливаються від менш ніж 10 балів у Албанії, Білорусі, Ізраїлі, Кореї та Китайського Тайбею до 25 балів або більше в Австрії, Коста-Ріці, Естонії, Німеччині, Люксембургу, Словацькій Республіці, Швейцарії та Великій Британії.

Різниця в середньому показнику з читання між Естонією (523 бали) та Німеччиною (498 балів) складає приблизно один рік навчання.

Утім, загалом зв’язок між впливом класу, віку та середньою успішністю – слабкий. Дещо сильніший зв’язок між оцінюваними досягненнями за навчальний рік і валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення.

Досягнення за навчальний рік серед країн із високим рівнем доходу, які беруть участь у PISA, вищі, ніж досягнення серед країн із середнім рівнем доходу.

“Якщо учнівство не здобуде нові навички під час періодів закриття закладів освіти та не буде вжито жодних дій після таких періодів, то вони будуть страждати від гірше сформованих умінь, коли вступатимуть у доросле життя.

Наскільки серйозно це вплине на економіку в довгостроковій перспективі залежить від тривалості закриття закладів освіти та значення типових щорічних навчальних досягнень до закриття. Країни, де середньорічні навчальні досягнення учнівства були найбільшими до пандемії, стикалися з найвищими втратами від закриття закладів освіти”, – підсумовують в PISA.

Більше читайте в дослідженні:

PISA_in_Focus_115

Завантажити документ

Раніше дослідження PISA виявило значну різницю між успішністю в математиці в дітей із хорошими та поганими соціально-економічними передумовами навчання. Результати інших досліджень PISA–2018 в Україні можна знайти за цим посиланням.

Фото: автор – pressmaster, Depositphotos


Обговорення