Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

26 Січня 2021

Початкова школа, гімназія, ліцей: інфографіка, як змінюються типи шкіл

Дивіться інфографіку, як трансформуються школи-дитсадки, вечірні школи, НВК, середні та спеціалізовані школи з поглибленим вивченням предметів.

Інфографіку опублікувала на своїй fb-сторінці очільниця освітнього департаменту столиці Олена Фіданян.

“У новому освітньому законодавстві з’явилися нові типи закладів. Що це за ТИПИ? Простою мовою “назви”. Низка звичних нам назв зникла із законодавчого освітнього словника. Немає в нас тепер такого теплого й зрозумілого багатьом поколінням слова “школа” (це коли ти привів дитину в перший клас і забрав в 11-му). Його можна використати лише в словосполученні зі словом “початкова”. Також маємо ліцеї та гімназії, - зазначила Фіданян.

Вона пояснила, що більше не буде:

  • Шкіл-дитсадків. Вони мають стати або садками, або початковими школами;
  • Вечірніх (змінних) шкіл. Їх або реорганізують в іншу установу, або до когось приєднають;
  • Навчально-виховних комплексів. Усі заклади, які раніше об’єдналися в такі установи, розійдуться, по-іншому згрупувавшись;
  • Середніх та спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням предметів І-ІІІ ступенів. Вони або розлетяться на три частини (початкова школа, гімназія, ліцей) з трьома окремими керівниками, або можуть поділитися по-іншому. Зберегтися в складі з І до ІІІ ступенів вони можуть лише в статусі ліцею й за певних умов.

Інфографіка: Департамент освіти і науки Києва

Нагадаємо, МОН дало роз’яснення щодо переведення у 10 клас, проте не пояснило, що робити учням, в чиїх закладах закривають старшу школу.

Читайте також “Що зараз не так із розбудовою профільних ліцеїв” та
“Профільні школи будуть не тільки у великих містах – про маніпуляцію, що шириться інтернетом”

Фото: автор – racorn, Depositphotos


Обговорення