3 280
0
За результатами дослідження Go Global з допомогою дослідницької компанії Gradus Research 54% вчителів відчувають власне професійне вигорання. На основі опитування організатори дослідження підсумували проблеми й потреби вчителів у роботі з учнями в умовах постійної загрози під час воєнного стану.
Результатами опитування поділилися на пресконференції “Освітній фронт. Вплив війни на освітян”.
Зокрема, крім власного професійного вигорання, з 241 опитаних
Серед нагальних потреб, які є у вчителів, основною є психологічно-методична підтримка (учителі потребують знань, які дозволять упоратися із ситуацією).
На другому й третьому місці серед потреб – матеріальна та технічна підтримка.
Під час офлайн-навчання вчителі найчастіше стикаються з неможливістю повноцінного проведення уроків через повітряні тривоги та вимкнення світла — наразі ці проблеми актуальні для 85% опитаних.
Також під час уроків офлайн виникають потреби матеріального характеру — забезпечення комфортного перебування в навчальному закладі: наявність постійного опалення, водопостачання, обладнання та матеріалів, необхідних для уроків.
Реалізуючи навчальний процес онлайн, вчителі відчувають потребу в технічних і практичних аспектах — допомоги безпосередньо з проведенням уроків онлайн і втіленням у життя методичних рекомендацій. На відсутність інтернету під час навчального процесу скаржиться 71% освітян.
Методичне забезпечення, яке, за словами організаторів дослідження, було на чільних позиціях до повномасштабної війни, перемістилося в кінець списку потреб.
Також опитані вчителі зазначили, що потребують таких знань:
“Сподіваюся, що результати цього дослідження стануть базисом для якісних змін і реформ освіти. … Зараз може здаватися, що освіта не на часі, що освітні питання можна відкласти. Ми впевнені, що відкладати їх не можна. … Переконані, що освіта — це наше завтра, так само, як ЗСУ — наше сьогодні”, — прокоментувала Тетяна Коврига, директорка ГО Go Global.
Читайте також: ““Не як тебе звати, а звідки ти” – дослідження про проблеми адаптації дітей ВПО в нових школах”.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: титульне – AllaSerebrina, Depositphotos, у тексті – організатори дослідження
Обговорення