2 581
0
Сім’ї з дітьми до 4 років, у яких є порушення розвитку або існує ризик, що вони з‘являться, можуть скористатися послугами Центру раннього втручання та отримати підтримку й супровід фахівців.
По це “НУШ” розповіли в медіагрупі “Накипіло”.
Станом на 1 січня 2022 року, в Україні понад 6,5 тисяч родин отримували послугу раннього втручання. Вона доступна сім’ям, де є діти:
Якщо батьки мають будь-які сумніви або хвилювання щодо розвитку дитини, відносин з нею, її поведінки або взаємодії з іншими людьми, вони можуть звернутися за консультацією до фахівців. Переглянути перелік офлайн-центрів раннього втручання можна на сайті Міністерства соціальної політики за посиланням (окремо реєструватися не треба).
У перший раз, коли сім’я звертається до Мережі раннього втручання, вона проходить консультативну зустріч з фахівцем, де разом з родиною визначають подальші шляхи роботи. Знайомство може відбуватися як у приміщенні Центру РВ, так і під час домашнього візиту.
Раннє втручання передбачає:
Зазвичай, надання послуги завершується, коли дитині виповнюється чотири роки, однак батьки можуть припинити її достроково. Після завершення програми відбувається етап переходу, який триває від шести до 12 місяців.
Раніше ми розповідали, яка кількість дітей, у тому числі з ООП, має бути в інклюзивній групі садочка: новий випуск “Запитати у фахівця”.
Титульне фото: БУ “Навчально-реабілітаційний центр “Джерело”
Матеріал підготовлено у межах проєкту “Перспектива для дітей з інвалідністю в Україні”, який реалізує ГС “ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю” у консорціумі з БФ “Інститут раннього втручання”, Центр Джерело (м.Львів), ГО “Одеська обласна організація медико-психолого-педагогічної допомоги “Здорове суспільство”, КРУ “Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю”, за фінансування SOFT Tulip Foundation та Wilde Ganzen Foundation.
Обговорення