916
0
Сьогодні, 18 квітня стартувало подання заявок від громад на отримання субвенції для капітального ремонту або будівництва укриттів у закладах загальної середньої освіти. Внести свої проєкти до системи “DREAM” ОТГ мають протягом 7 днів, тобто до 26 квітня включно.
Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.
Пріоритет під час добору проєктів для фінансування матимуть прифронтові й прикордонні області:
Раніше ми розповідали, що в 2024 році Уряд України заклав на ремонт і будівництво укриттів у ЗЗСО 2,5 мільярда гривень. З граничними обсягами субвенції для кожного з 8 пріоритетних регіонів можна ознайомитися за посиланням. Окремо 150 мільйонів гривень спрямують на завершення проєктів із будівництва сховищ, розпочатих у 2023 році (якщо такі проєкти вже профінансовані й завершені мінімум на 40%).
Крім того, заклади освіти, у яких планують будівництво чи капітальний ремонт укриттів, мають відповідати певним критеріям:
ПОКРОКОВИЙ ПРОЦЕС РОЗПОДІЛУ СУБВЕНЦІЇ У 2024 РОЦІ
Щоб подати заявку на отримання фінансування для проведення капітального ремонту або будівництва укриттів у систему “DREAM” громадам знадобляться такі документи:
Докладну інструкцію дивіться за посиланням.
Після внесення представниками ОТГ необхідних документів, система “DREAM” автоматично сформує перелік проєктів і надішле комісії МОН.
До 3 травня 2024 року ОВА мають сформувати й подати в МОН власний перелік пріоритетних проєктів (із тих, які громадяни подали до системи) з огляду на стратегічне бачення розвитку регіону та безпекової ситуації.
Зокрема, основними чинниками, на які можуть спиратись ОВА під час добору є:
У МОН звертають увагу, що ОВА не розподілятимуть кошти субвенції, а лише нададуть рекомендації.
Далі комісія МОН (до 10 травня 2024 року) має затвердити перелік проєктів, які потребують першочергового фінансування в ЗЗСО. Під час добору будуть враховувати 6 критеріїв пріоритетності:
Далі перелік проєктів, на реалізацію яких спрямують кошти субвенції, має затвердити Уряд України. Після рішення Кабміну кошти перерахують до бюджетів громад.
У МОН також звертають увагу, що громади, які не отримають субвенцію цього року, зможуть отримати кошти наступного року або залучити фінансування з інших джерел, наприклад, від партнерів з розвитку або інвесторів.
Відповіді на свої запитання про субвенцію освітяни, представники громад і ОВА можуть отримати в Telegram-чаті підтримки. Або звернутися за номерами:
Читайте також: “Субвенція на укриття та харчоблоки закладів освіти: МОН проводить інформаційні офлайн- та онлайн-зустрічі з представниками громад“.
Титульне фото: МОН
Обговорення