1 348
0
Учень дев’ятого класу ліцею №30 Житомира Ілля Сидорчук розробив прилад, який допомагає виробляти електроенергію від вібрації падіння води у водоспадах.
Про це розповідає “Суспільне”.
За словами винахідника, прилад працюватиме у водоспаді висотою від одного метра.
У квітні через паводок на річці Ірша в Малині утворився тимчасовий водоспад в одному з кар’єрів. Енергія води, як зазначив Ілля Сидорчук, у ці дні була колосальною.
“Ми ставимо нашу установку під потік водоспаду, вода падає на неї і вона виробляє електроенергію. Установка складається з п’єзоелементів, твердої основи, електричної плати, акумулятора та світлодіода. Якщо вода падає на п’єзоелемент, то виробляється електрична енергія від вібрації, вона переходить в електричну плату і накопичується в акумуляторі. Потім в будь-який ми можемо використовувати цю електроенергію”, – пояснив учень.
Науковий керівник Іллі, учитель фізики Анатолій Шубін зауважив, що робота установки не залежить від розмірів водоспадів: “Його можна застосовувати на будь-якому водоспаді, коли вода падає з висоти навіть одного метра, уже механізм буде працювати, але що вище, то більше енергії буде вироблятися”.
За словами Іллі Сидорчука, винахід виробляє енергію без жодних викидів у атмосферу. З цим винаходом учень виграв премію на міжнародному конкурсі у США.
“Мене нагородила турецька компанія TÜBITAK, вони надали спеціальний приз у розмірі 1000 доларів”, – розповів хлопець.
Читайте також: “Житомирський школяр розробив генератор, який працює “від дощу””.
Фото: “Суспільне”
Обговорення