25 944
0
Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету, якими, зокрема, скоротила субвенцію на підтримку шкільної реформи до 1 мільярда гривень.
Відповідні зміни ухвалили на позачерговому засіданні 13 квітня, повідомили на сайті МОН.
Як зазначають у міністерстві, нардепи зберегли такі видатки бюджету:
“Це означає, що першокласники у вересні 2020 року зайдуть у належно обладнані класи. У початковому варіанті скорочення бюджету передбачалось повне зняття цієї субвенції, що поставило б під загрозу продовження реформи початкової школи”, – прокоментували у МОН.
“Ці кошти підуть на завершення будівництва, закупівлю обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях”.
“Гроші необхідні для оновлення матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти”.
“Саме цього року НФД має оголосити перші конкурси наукових проєктів, за результатами яких найкращі українські вчені, незалежно від відомчого підпорядкування, отримають гранти на дослідження”.
“Для Міністерства принципово важливо підтримувати інституційну спроможність зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема оновити друкарське обладнання, яке з часу свого запуску у 2008 році встигло надрукувати понад 110 мільйонів аркушів”.
Також у МОН “Новій українській школі” повідомили, що Рада скасувала фінансування на виплати молодим вчителям по близько 21 тисячі гривень.
Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада не підтримала зміни до бюджету. Зміни скерували на доопрацювання та ухвалили сьогодні.
Згодом т.в.о міністерки освіти і науки Любомира Мандзій розповідала, що у субвенції НУШ залишаться кошти на закупівлю шкільних меблів, дидактичних матеріалів та комп’юретів.
Зазначимо, що сайт НУШ та ГО “Смарт освіта” виступали різко проти рішення скорочення фінансування освіти і науки та закликали вчителів, батьків та інших освітян публічно висловлювати своє несхвалення.
Також ГО “Смарт освіта” створила звернення освітян до влади щодо неприпустимості скорочення фінансування освіти і науки. Його підписали понад 900 вчителів, батьків, інших освітян та організацій. Серед них – три міністри освіти і науки (Лілія Гриневич, Ганна Новосад, Сергій Квіт), ГО “ЕдКемп Україна”, Міжнародний фонд “Відродження”, ГО “Батьки SOS”, ГО “Центр Інноваційної освіти “Про.Світ”, ГО “Prometheus”, ГС “Міжнародний інститут інтегрального розвитку”, БФ Impact Hub Odessa, ТОВ “На Урок” та інші.
До того ж, на сайті президента створили петицію проти скорочення бюджету на освіту.
Ілюстрація: скріншот трансляції позачергового засідання ВР 13 квітня телеканалу “Рада”
Обговорення