1 372
0
Найбільше школи мають кабінетів початкових класів – 91 %. Також 89 % ЗЗСО мають кабінети інформатики, а 73 % – спортивні зали та майданчики.
Про це у своєму дослідженні розповіла Державна служба якості освіти.
50–60 % шкіл мають кабінети фізики, біології, трудового навчання (чи майстерні). Менше половини мають кабінети хімії, географії та актові зали.
Лише 26 % ЗЗСО забезпечені лінгафонними кабінетами та 3 % STEM-лабораторіями.
Місця для відпочинку учнів обладнані в 79 % закладів.
94 % ЗЗСО, охоплені вивченням*, мають бібліотеки. Проте, як вказує ДСЯО, небагато з них мають сучасні мобільні меблі, комп’ютерну техніу з доступом до інтернету для бібліотекаря та відвідувачів тощо.
Бльшість бібліотек відіграють роль сховища для книжок і орієнтовані на збереження фондів літератури та видачу підручників. Їхні приміщення треба ремонтувати, а дизайн – осучаснювати.
Майже у всіх ЗЗСО, охоплених вивченням, учні 1–4 класів переважно або в повному обсязі забезпечені підручниками. Невирішеним залишається питання забезпечення підручниками учнів 5 класів.
* Під час вивчення:
У дистанційному зборі даних з використанням інформаційно-аналітичної системи EvaluEd взяли участь 4 697 керівників ЗЗСО (33,5% ЗЗСО від їх загальної кількості).
У територіальних громадах, де вивчалося питання, освітню діяльність здійснюють 4 588 закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти комунальної форми власності, що становить 15% від загальної кількості закладів освіти в Україні (за статистичними даними, розміщеними на офіційному вебсайті Інституту освітньої аналітики), з них 1 975 (43%) – ЗДО, 2 316 (50%) – ЗЗСО, 300 (7%) – ЗПО.
Загальна кількість здобувачів освіти в закладах освіти комунальної форми власності територіальних громад, де вивчалося питання, складає 1 247 852 особи (з них: 213 220 (17%) – у ЗДО, 868 051 (70%) – ЗЗСО, 166 581 (13%) – ЗПО), що становить майже 20% від загальної кількості здобувачів освіти в Україні (за статистичними даними, розміщеними на офіційному вебсайті Інституту освітньої аналітики).
Читайте також: “Скільки шкіл та садочків мають власні укриття, а хто “бігає до сусідів”: результати з вибірки закладів освіти від ДСЯО”.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – MicEnin, Depositphotos
Обговорення