Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

6 Липня 2023

Суд визнав факт учинення булінгу вчителькою, але керівництво залишило її працювати в школі

Учительку початкових класів Меджибізького ліцею (Хмельницька область) суд визнав винною в булінгу школярів, однак освітянка уникла покарання через закінчення термінів притягнення до адмінвідповідальності. Вона продовжує працювати в ліцеї.

Про це повідомляє “Суспільне”, посилаючись на слова представника потерпілих – адвоката Анатолія Яцишина.

У грудні 2022 року батьки третьокласників початкової школи Меджибізького ліцею звернулися із заявами до адміністрації закладу, до поліції і подали судовий позов щодо цькування та приниження учнів вчителькою. Вони мали відеодокази – записи уроків, які зробили діти.

За словами адвоката, судове засідання відбулося 30 червня 2023 року у Летичівському районному суді. На апеляцію позивачі подавати не планують.

“Вчительку ліцею Валентину Іванишину визнали винною у тому, що все-таки вона вчиняла протиправні дії щодо дітей. Але, оскільки термін притягнення до адміністративної відповідальності – три місяці з моменту вчинення, а момент вчинення був 27 вересня, то суд закрив справу. Одне діло штраф, він не великий, здається, 850 гривень, але сам факт того, що вчителька здійснює такі дії, на нашу думку потрібно було встановити. Наша головна ціль була, щоб все ж таки визнати її виною, оскільки вона вважала, що вона не вчиняла ніякого правопорушення щодо дітей”, – пояснив Яцишин.

Суд встановив, що вчителька початкових класів Меджибізького ліцею Валентина Іванишина з вересня-листопада 2021 року до 27 вересня 2022 року вчинила булінг психологічного та фізичного характеру щодо малолітніх учнів, а саме обзивала, шарпала за одяг і била чотирьох учнів третього класу. Однак у суді жінка це заперечила – наголошувала, що дозволяла собі лише підвищити голос. Окрім того, у справі зазначено, що за даними шкільного психолога, учні, на яких тиснула вчителька, втратили інтерес до навчання і не бажають її бачити.

За словами адвоката, до директора ліцею батьки зверталися із проханням звільнили освітянку, але цього не відбулося. Після вироку суду жінка продовжує працювати в ліцеї.

Зараз батьки готують заяву до керівництва Меджибізького ліцею з вимогою звільнити з роботи Валентину Іванишину.

Читайте також: “Булінг і недотримання мовного законодавства: за що покарали вчительок на Львівщині й у Дніпрі”.

Фото: “Суспільне”


Обговорення