1 066
0
30 шкіл, які працюють офлайн або у змішаному форматі в прифронтових і прикордонних регіонах України, отримали “Скрині в укриття” від ГО “Смарт освіта”. У скринях зібрані речі, які допоможуть дітям і освітянам відчувати себе у сховищах якомога комфортніше.
Проєкт “Скрині в укриття” стартував торік, аби допомогти закладам освіти відвернути увагу дітей від стресу й тривоги.
Школи, які стали учасниками проєкту у 2024 році, розміщені поряд із лінією розмежування або кордоном із країною-агресоркою. Зокрема, це заклади освіти в:
Найближчим часом ще 70 шкіл отримають свої скрині. Заклади освіти оберуть серед тих, хто раніше заповнював заявку на отримання боксів.
До розробки вмісту “скринь” долучилася дитяча й сімейна психологиня Світлана Ройз. Так, у боксах зібрані речі, які націлені розважити дітей, допомогти їм заспокоїтися й подолати стрес. Зокрема, вони містять:
“Наприклад, пледи діти використовують не тільки, щоб зігрітися, а й для ігор, аби відчувати ці кордони тіла й захисту. А коли дитина “розминає” в руці антистресові іграшки, вона автоматично повертається в момент тут і зараз – аби вийти зі стану стресу й тривоги“, – розповіла очільниця ГО “Смарт освіта” Галина Титиш.
Загалом вміст кожного з боксів розрахований на понад 100 дітей різного віку. Пілотні школи, які стали учасниками проєкту у 2023 році, діляться, що психологи також використовують речі в роботі поза укриттям.
Читайте також: “Субвенція на укриття в школах: МОН оголосило донабір заявок від громад”.
Титульне фото – ГО “Смарт освіта”; фото в тексті – Конотопська початкова школа “Лідер”
____________________
Команда “Смарт освіти” вдячна Світлані Ройз, БараБуці, Посольству України у Швейцарії, партнерам, які профінансували закупівлю, а також “Новій пошті”, яка доставила “скрині” до шкіл безоплатно.
Проєкт реалізується завдяки спадщині Едмонда Нільсена.
Обговорення