Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

8 Серпня 2024

У чому різниця між вихователями безпеки та офіцерами СОБ: роз’яснення від МВС

Вихователі безпеки не є правоохоронцями та можуть працювати відразу в кількох школах, на відміну від офіцерів Служби освітньої безпеки, які є поліціянтами й закріплені лише за одним закладом освіти.

Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

“Це справді різні проєкти. Вихователі безпеки або спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі – це працівники саме в територіальних громадах, а не в певних закладах освіти”, – пояснила вона.

Водночас, за словами Катерини Павліченко, офіцер Служби освітньої безпеки – це поліціянт, який працюватиме в конкретній школі й буде закріплений за нею.

Такий фахівець виконуватиме як правоохоронну функцію, так і:

  • наставницьку: сприятиме національно-патріотичному вихованню української молоді, мотивуватиме дітей до активної життєвої позиції тощо;
  • просвітницьку: спілкуватиметься з учнями про негативні наслідки шкідливих звичок, булінг, кібергігієну, а також навчатиме шкільні громади, як діяти в разі небезпеки.

Заступниця міністра внутрішніх справ також розповіла, що нині триває добір і навчання офіцерів СОБ. Крім того, 800 інспекторів уже пройшли спеціальну підготовку й готуються розпочати роботу в українських школах уже в новому навчальному році.

“Дуже багато охочих відсіюються чи на етапі проходження добору, чи на етапі навчання, тому що там справді дуже високі вимоги до цих фахівців”, – пояснила вона.

Водночас, за словами Катерини Павліченко, вихователі безпеки й офіцери СОБ активно співпрацюватимуть, аби створити безпечне середовище для всіх учасників освітнього процесу.

Раніше ми розповідали, що з кінця січня 2024 року перші офіцери безпеки з’явилися в закладах освіти, що розташовані на прикордонній та прифронтовій територіях. Їхня робота – стежити, аби до школи не потрапили сторонні особи, а також запобігати правопорушенням.

Крім того, нещодавно стало відомо, що до кінця 2024 року такі фахівці мають з’явитися у 2 000 шкіл України.

Читайте також: “Як працюють офіцери безпеки в сумських школах”.

Титульне фото: Національна поліція


Обговорення