Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

10 Вересня 2020

У МОН грозять директорам штрафами та ув’язненням за відкриття школи у червоній зоні

Міністерство освіти і науки пригрозило директорам шкіл штрафами та в’язницею за відкриття закладів у червоній епідеміологічній зоні.

Про це йдеться в повідомленні на сайті МОН.

“Міністерству освіти і науки України стали відомі факти, коли в окремих містах, які входять до “червоної” карантинної зони, порушуються умови карантину та не виконуються зобов’язання про закриття закладів освіти”, – зазначають у відомстві.

МОН наголошує, що директори шкіл несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність за недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я (стаття 80 закону від 19.11.1992 № 2801-XII “Основи законодавства України про охорону здоров’я”).

Відповідно до статті 137 Кримінального кодексу, невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого, карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів (до 68 тисяч гривень) або обмеженням чи позбавлення волі до 3 років.

Якщо ж такі самі дії призвели до смерті неповнолітнього – карається обмеженням або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Статтею 1167 Цивільного кодексу України передбачено відповідальність за завдану моральну шкоду.

Моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів. Моральна шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім’єю (стаття 1168 ЦК).

Також у МОН послалися на статтю 443 адміністративного кодексу, відповідно до якої порушення карантинних заходів передбачені штрафи посадових осіб від двох до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів (від 34 до 170 тисяч гривень).

Дивіться також лист МОН до керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, керівників закладів освіти №1/9-517 від 9 вересня:

5f59bfd0c3a1b554779580

Завантажити документ

Нагадаємо, у регіонах, які потрапили до червоної епідеміологічної зони, школи закривають на карантин та організовують дистанційне навчання. Актуальний поділ регіонів на зони дивіться тут.

В Івано-Франківську, який потрапив у “червону” зону, вирішили зробити канікули у перші два тижні нового навчального року.

Також зараз на самоізоляції перебувають 145 класів.

Фото: автор – HayDmitriy, Depositphotos


Обговорення