Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

9 Травня 2024

У МОН розповіли, для яких предметів старшої профільної школи друкуватимуть підручники

Учнів і учениць старшої профільної школи забезпечать підручниками з дисциплін обов’язкового компонента, які підлітки вивчатимуть незалежно від профілю та індивідуального вибору:

  • математики;
  • української мови;
  • української літератури;
  • англійської мови;
  • історії України.

Для предметів за вибором розроблять спеціальні матеріали, якими вчителі й учительки зможуть користуватися під час проведення уроків.

Про це в подкасті “Дофамін для освіти” від ГО “Смарт освітарозповів директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ігор Хворостяний.

Ігор Хворостяний наголосив, що українські педагоги й педагогині сьогодні мають шалене навантаження. А тому неправильно сподіватися, що вчителі розроблятимуть уроки чи вигадуватимуть нові курси. На його думку, аби підтримати освітян під час впровадження реформи профільної середньої освіти, необхідно запропонувати їм готові рішення за принципом “бери й використовуй”.

“Попри те, що стандарт ще не затверджений, ми почали працювати над змістом профільної середньої освіти. […] Важливо, щоб ми не зупинилися тільки на програмах, а розробили готові рішення, які можна застосовувати в повсякденному вчителюванні”, – пояснив директор директорату шкільної освіти МОН.

Зокрема, за його словами, благодійний фонд savED уже розробив курикулум з можливими варіантами вибіркових курсів, які можна “брати й використовувати”. Ознайомитися з ним усі охочі можуть за посиланням.

Утім, як зазначив Ігор Хворостяний, для вибіркових дисциплін можуть обмежитися лише готовими матеріалами. А оскільки таких предметів може бути “шалена кількість”, йому складно уявити, аби для кожного із них окремо друкували підручники.

“Підручники мають бути й будуть під обов’язковий кошик предметів, який учні вивчатимуть незалежно від профілю та індивідуального вибору. І це нормально. Бо уявити, що ми будемо друкувати великі наклади підручників у країні, у якій триває війна, неправильно”, – додав він.

Раніше ми розповідали, що у старшій профільній школі можуть з’явитися кар’єрні радники: чим займатимуться такі фахівці.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення