Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

28 Грудня 2022

У разі травми діти й дорослі можуть отримати медичну допомогу безплатно

У період зимових канікул ризик отримати травму збільшується. У МОЗ наголошують, що медична допомога у випадку травми входить до Програми медичних гарантій і є безоплатною: надану медичну послугу оплачує НСЗУ з коштів держави.

Про це Міністерство охорони здоров’я нагадує на своєму сайті.

Якщо травмована людина не може рухатися, відчуває різкий біль, потрібно викликати “швидку” за номером екстреної медичної допомоги “103”.

Швидка допомога виїжджає на виклик, коли постраждалий перебуває в невідкладному стані: бригада може оцінити стан пацієнта, надати невідкладну допомогу, за потреби транспортувати його до медичного закладу.

Екстрена медична допомога є безоплатною для пацієнта. Для того, щоб її отримати, не потрібна декларація з лікарем чи направлення.

Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, до безплатного пакету медичної допомоги входять:

  • інструментальні та лабораторні обстеження;
  • полегшення, зняття чи усунення симптомів захворювання;
  • знеболення та медикаментозна терапія;
  • хірургічні операції, післяопераційний моніторинг пацієнта і подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді.

У випадку, коли госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу амбулаторно. Звертатися до сімейного лікаря по направлення до травматолога, щоб отримати першу невідкладну допомогу, не потрібно.

Амбулаторна допомога включає

  • діагностику,
  • лікування травм,
  • реабілітацію.

Це допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації: лікар-хірург, лікар ортопед-травматолог тощо. Вони можуть обстежити пацієнта в амбулаторних умовах чи лікувати в умовах денного стаціонару, провести необхідні лікувальні процедури, вирішити питання щодо потреби хірургічного втручання.

Посттравматична реабілітація також передбачена Програмою медичних гарантій.

“НСЗУ оплачує послуги з медичної реабілітації у гострому періоді, яка передбачена в пакетах медичних послуг, що надаються в стаціонарних умовах, а також у післягострому та довготривалому періодах – в окремих пакетах медичних послуг за напрямом “Реабілітація”. Саме реабілітація буде одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій у 2023 році”, – наголошують у МОЗ.

Читайте також: “Як діяти в разі перелому кінцівки? МОЗ нагадує алгоритм”.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – motortion, Depositphotos


Обговорення