518
0
За минулий рік на адресу уповноваженого із захисту української мови надійшло майже 4 тисячі звернень про порушення мовного законодавства. Серед них були й ті, які стосувалися закладів освіти. Наприклад, недержаву мову використовували під час виховних годин, батьківських зборів, а російськомовні пісні й фрагменти кінофільмів демонстрували на випускних вечорах.
Про те, куди батьки школярів можуть звертатися, якщо помітили в закладі освіти порушення на мовному грунті, в інтерв’ю “Освіторії” розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
Мовний омбудсмен також порекомендував батькам використовувати в таких випадках всі можливості для перемовин.
“Якщо педагог і адміністрація школи й далі порушують мовне законодавство, пропоную звертатися до нас. На нашому сайті є алгоритм подання скарги та форма для цього. … Тоді ми застосуємо всі механізми, визначені законом. Звісно, таким директорам я не заздрю”, – зазначив Тарас Кремінь.
“І ми в цих випадках працюємо за органи влади, за органи місцевого самоврядування, за директорів шкіл, які чомусь не можуть додатково посилити контроль за реалізацією державної мовної політики в конкретному класі, конкретному колективі”, – додав Тарас Кремінь.
Крім того, на його думку, освіта є певним маркером того, що відбувається з функціонуванням мови в українському суспільстві, адже школа працює з трьома групами осіб:
Зокрема, за словами омбудсмена, батьки українських школярів наразі вмотивовані вивчати українську мову й у такий спосіб боротися проти російської агресії.
Раніше ми розповідали, що, за результатами дослідження, 65% українців розмовляють у побуті державною мовою.
Титульне фото: “Цензор. НЕТ”
Обговорення